Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fiatal korban mekkora a...

Fiatal korban mekkora a stroke esélye?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, nemrég én találtam meg a nagymamámat, amikor stroke-ot kapott.Nagyon megviselt, és azóta félek, hogy velem is ez fog történni, pedig viszonylag egészségesen élek, sportolok, normális a vérnyomásom.Viszont dohányzom, napi 3-4-5 szálat szívok, de igyekszem leszokni róla.Most hipochonder lettem, vagy normális eza reakció, jogosan félek?Egyfolytában ezen kattogok.
2009. máj. 19. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Jogos hogy félsz, egy ilyen rossz élmény után én is félnék, de ilyen idősen a cigi ellenére is ritka. ( persze ez nem jelenti, hogy akkor nem kell letenned )
2009. máj. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia,

én még nem láttam 20 év alatti stroke-os beteget, 30-as éveiben járót is csak nagyon nagyon ritkán. nekem elhiheted, nap mint nap vizsgálok ct-ben stroke-os betegeket.

2009. máj. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszön a válaszokat, ez megnyugtató...én is sejtettem, hogy ez idősebb emberek érint zömében, csak a sokk hatására teljesen beleéltem magam, hogy ez velem is bármikor előfordulhat..de igyekszem megnyugodni, mert ha így folytatom, tényleg hipochonder leszek=S
2009. máj. 21. 09:30
 4/6 A kérdező kommentje:
*köszönöm
2009. máj. 21. 09:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ,Genetikai úton örökölted-e a hajlamot,Életvitel, cigaretta, magas vérnyomás, stressz, mozgáshiány stb ezek mind hajlamosító tényezők
2012. jan. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ez főként idősebb korban alakul ki... de teljesen óhatatlan... én is kaptam strokot, 16 éves voltam. idegességet és a nagy fizikai terheléseket is ajánlatos kerülni azoktól is kialakulhat az orvosom szerint
2013. júl. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!