Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen ez az egészségügy?...

Milyen ez az egészségügy? Miért ilyen felelőtlenek?

Figyelt kérdés
2 hete állapítottak meg nálam pajzsmirigy alul működést!3 hónapja jelentkeztek a tünetek,tehát már elég régóta fenn áll ez a betegség(mert előtte lappang)!augusztusra kaptam időpontot az endokrinológiára!tehát elég sokat kell várnom!nem tudnak hamarabbit adni,mert az orvosok szabadságon vannak!azt mondták,ha esetleg elájulok(ami elég előre haladott állapotban jelentkezik)hívjunk mentőt,ők be visznek a sürgősségire és akkor hamarabb ellátnak!miért kell megvárni amíg baj lesz,miért nem lehet megelőzni a bajt?vagy esetleg megvárják amíg strummám lesz és kidagad a szemem!hát köszönöm szépen! :S
2009. máj. 28. 06:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdéseddel kapcsolatban én is fel vagyok háborodva pl kiütések-bőrgyógyászat 3 hét, csak heti egyszer van du-i rendelés, azalatt magától is elmúlik, szemvizsgálat két hónap, mammográfia 2-3 hónap. Én már írtam a fővárosi eü. bizottságnak is, de elküldték a levelet a kórháznak, onnan meg csak a sértődött válasz jött. Viszont konkrétan a pajzsmiriggyel kapcsolatban: engem ugyanezzel nem küldött a körzeti endokrinológushoz, hanem ő ellenőrzi és írja a gyógyszert, és tökéletesen működik.
2009. máj. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
A kérdésedre nem tudok válaszolni, de ha probema van a pajzsmirigyeddel, akkor ne használj jódozott sót - nagyon sok embernek éppen attól van gondja, mert a túl sok jód árt és a bolti ke´szitményekben (kenyérféle, szalámik, felvágottak, vajkrémek stb.) már erösen jodozottak, mivel az iparban mindenütt jódozott sót tesznek bele. Külföldön sokan "meggyógyúltak" már pajzsmirigyproblémákból csak azzal, hogy csökkentették ill. elhagyták a jodozott só használatát
2009. máj. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
sajnos ez va, de ennek nem hinném, hogy a felelőtlenség az oka. nem hiszem, hogy azért tartott az előjegyzés, mert nincs kedvük megvizsgálni az embereket. én kórházban dolgozom, ultrahangban is, ahol hétfőtől péntekig reggel 8-tól a munkaidő végéig 10 percenként vannak előjegyezve a betegek, az kb 45 beteg naponta, plusz akiket sürgősséggel küldenek, azok száma lehet 5, de akár 20 is naponta. ehhez képest mégis 3 hetet, 1 hónapot kell várni időpontra. ha lenne még 2 gép, plusz két orvos és még 2 helység akkor naponta 3x ennyi embert is meg lehetne vizsgálni, de ebből egyik feltétel sem adott sajnos. még helység csak csak lenne, de a több tízmilliós gépre nincs pénze a kórháznak, és ha lenne is, ki dolgozna rajta, mikor plusz embert már lasszóval sem lehet fogni. ezt csak azért írtam le, hogy tudjad, nem biztos, hogy azért kell várnod ennyit, mert nem akarnak ellátni, hanem mert olyan a kapacitásuk, hogy nem tudnak előbb fogadni. és erről a kormányunk tehet.
2009. máj. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na persze. Az orvos, akihez mammográfiára mentem beutalóval, és előrejegyzett időpontra! és közlölte, hogy "most nagyon sokan vannak, magát nem vizsgálom meg, úgyis fiatal, biztosan nincs semmi baja". Végül is egy másik kórházban vizsgáltak meg.

Ja, az előttem válaszolónak: egyetlen kormánytagot vagy politikust sem láttam a lusta, nemtörődöm orvos környékén. Szóval ez a "kormány tehet mindenről" dolog igazi struccpolitika.

2009. máj. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
perszepersze. nyilván lehúztál az eüben már 15-20 évet, és pontosan tudod mi ott a helyzet. ez meddő vita, amíg léteznek olyan primitiv emberek, akik azt mondják, hogy a ct asztalnál ülve nem a beteggel foglalkozom, hanem tévét nézek, addig nincs értelme vitatkozni. másrészről, szerinted a kórház honnan kapja a pénzét, amiből sok más kiadás mellett eszközöket vehet? szerintem az államtól. és szerinted az állam miért akarja privatizáltatni a kórházakat? miért kéne több biztositós rendszer ?hogy azt a keveset se kelljen adni. az állam megvárja míg tönkremegy az egész, hogy aztán mondhassa, ők megmondták előre, de a népszavazás ugye eldöntötte. akkor megkérdezem újra, szerinted, ki tehet róla?
2009. máj. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"szerinted a kórház honnan kapja a pénzét, amiből sok más kiadás mellett eszközöket vehet?"


RÉSZBEN az államtól NAGYOBB RÉSZBEN a gyógyszergyártóktól.. Ezért van ennyi beteg, mert ha nem lennének betegek akkor a gyógyszer fölösleges lenne. Ez egy üzlet, ami a pénzről szól, van aki nem hiszi el, de attólmég így van (és erre már sok országban rájöttek az emberek)

2009. máj. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
09:53! Ha irományod nekem szólt, nem, nem húztam le az eü-ben egy évet se, (viszont nem láttam a topic elején kiírva, hogy csak eü. dolgozók írhatnak ide) ezt tapasztaltam egy kórházban, egy orvostól. Azt az orvost nem fogom az egekig magasztalni, akár tetszik neked, akár nem, és nem fogom azt hazudni, hogy a kormányfő kényszerítette rá személyesen, hogy elküldjön engem vizsgálat nélkül, mert NEM IGAZ. Hivatkozhatsz akár a kormányra, akár a globális felmelegedésre, az orvosok nemtörődömségét az nem menti.
2009. máj. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát az mind igaz amit írtatok!sajnos ez nagyon el van fajulva!de ha nyugodt hangon tisztelettel megkérdezem,h nem kaphatnék e esetleg korábbi időpontot mert már nagyon rosszul érzem magam,akkor ne ordibáljon velem fenn hangon!továbbá én is eü.-ben dolgozom,de mint gyógyszertári asszisztens és nem kevés ideig tanultam az eü.-i etikát!!!én az ilyennek fizetést sem adnék!viszont éppen ez az,h Magyarországon kevés a jód a vizekben és minden másban ezért ez már népbetegség és nekem pont alul működik tehát kevés jód jut a szervezetembe,de ez nem a sótol van,mivel 20 éve jódozottat használok!!!de mivel most mennék először kéne a sok vizsgálat,mert ez már nem megy gyógyszer nélkül!már vizesedik a szemem!!! :S
2009. máj. 28. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!