Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az oka hogy alacsony...

Mi az oka hogy alacsony vagyok? Lehet ellen tenni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 29. 16:31
 1/7 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok és mindenki mindig mondja h mien kicsi vagyok de araaanoyos.De engem naon iegesit szeretnék legalább kicsit nagyob lenni:(
2009. máj. 29. 16:32
 2/7 anonim válasza:
63%
Én is 15 éves vagyok és csak 160 cm... ti milyen magasok vagytok??
2009. máj. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%

szia!

esetleg anyukád nem dohányzott/ivott terhesség alatt? Vagy te nem táplálkozol helytelenül? Ha a szüleid alacsonyak, akkor a gének ellen nem tehetsz semmit. egy-két centit állítólag gerincnyújtó gyakorlatokkal lehet nőni. Vagy kihúzod magad járás közben.

(vagy egy utazás az űrbe :D )

2009. máj. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Van ennek előnye is. Én a magasságomat nem tudtam elfogadni sokáig 180 felett vagyok. Gondold el 7.ben mikor bekerültem a hatosztályos gimibe, mindenkinél 2 fejjel voltam nagyobb...:( És soha egyetlen fiúnak nem tetszettem a korosztályomból, mert náluk is sokkal magasabb voltam. Nálunk mindenki 1 lányba volt belezúgva 6 éven át a gimiben, abba aki nem volt 160 centi sem...De tényleg nagyon aranyos volt beismerem.

Szóval nézd az előnyös oldalát. Később egy magassarkúval megoldod és a fiúknak is nagyon tetszenek a kicsi lányok.

Amúgy az oka genetikai, nagyon sokat nem tehetsz ellene, maximum, ha még növésben vagy, akkor semmiképp ne dohányozz és ne igyál alkoholt!! Ezek tényleg megállíthatják a növekedést. Amúgy meg egy kicsit attól is lehet nőni, ha olyan sportokat űzöl, amikben függőlegesen felfelé, a gravitáció ellen dolgozol. Pl. röplabda és kosár. De ne várj hatalmas növekedést, max 1-2 cm. Fogadd el magad, úgy, ahogy vagy, így vagy szép!

2009. máj. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Én 15 évesen 155 centi vagyok :D De már megszoktam, és mindenki tudja hogy én ilyen vagyok:)
2009. máj. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Genetikailag eldöntött, hogy ki milyen magasra fog nőni. Egyébként a növekedési hormonoknak fontos a megfelelő vitamin, ásványi anyag fogyasztás - egészséges ételek formájában, és jó ha tudod, hogy este több termelődik ebből a hormonból a szervezetben, főleg alvás közben. Talán ezért is mondják a kisebb gyerekekre, hogy alvás közben nőnek? Lehet. A lényeg, hogy bármennyire furán hangzik, szerintem az elegendő éjszakai alvás is fontos.


Ne akarj ellene tenni egyébként, nincs azzal semmi gond, el kell fogadnod. Vannak alacsonyabb, és magasabb emberek. Akik bármelyiküket testi adottságaik miatt piszkálják, azokra pedig egy másik szó létezik, de azt nem írom le ide...

Fogadd el magadat, ilyesmit ne hagyd, hogy zavarjon. Nem szoktam ilyeneket nézni, de egyszer láttam egy Tv közvetítést egy vallási műsor volt. Nem is a vallási része volt érdekes. Hanem amit mondtak: Hogy milyen sokan vagyunk, akik elégedetlenek vagyunk, mert nem szép a karunk - pedig örülnünk kellene, hogy van karunk, és meg tudjuk ölelni azt, akit szeretünk vele! Elégedetlenek vagyunk, hogy rövid a lábunk - pedig hálásnak kellene lennünk, hogy kettő van, és tudunk járni, futni velük. stb. és milyen igaz, inkább az a fontos, hogy szerencsések vagyunk, ha egészségesek vagyunk. Hogy a lelkünk is egészséges maradjon, ehhez pedig el kell fogadnunk magunkat testileg, és folyamatosan tenni azért, hogy jók maradjunk és jobbak legyünk tetteinkkel mások felé és saját magunk felé. :o)

2009. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

140 vagyok és 16:ĐĐ


sztem istenkirály. 5. óta nem növök, utánanéztem és b*szki voltak törpék a családomban és PONT rajtam ütött ki :"DD

ilyen/ek vagyunk/vagyok, ez van, és szerintem tényleg jó:D

2010. márc. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!