Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom hogy depresszi...

Honnan tudhatom hogy depressziós vagyok vagy csak spontán a helyzet miatt rossz a kedvem? És ha depresszió hogyan lábaljak ki belőle?

Figyelt kérdés

Munka nélküli vagyok már fél éve, gyakran apróságokon is kiakadok, gyakran magam alatt vagyok, nem látok kiutat a helyzetemből, unom hogy ilyen az életem.


23/N


2012. jan. 28. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag ugyanaz. A munka nélküliség okozza ezt az érzést és ez természetes. Találni kell elfoglaltságokat, hobbikat, emberek közé kell járni, a lényeg, hogy ne hagyd el magad. És persze ne add fel, továbbra is keress munkát. Tudom, nem könnyű, én is ebben a helyzetben vagyok. Én enyhítettem ezt az érzést, szedek vitaminokat, omega 3-at.
2012. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az Elsőt kiegészíteném, mert azokat én is leírtam volna, amiket Ő.

Járj el sportolni, ez nagyon fontos, emellett még egy ok, ami miatt elmehetsz otthonról.

Javasolnám a szaunát (már ha van pénzed, mert munkanélküliként :( bár nem tudom, mi a helyzet és nyugi, nem is akarok vájkálni :). A melegben feloldódnál, javulna a kedélyállapotod. De csak akkor, ha közben kikapcsolsz és semmi rosszra nem gondolsz, amíg a kabinban vagy! Utána se - bár utána ez már könnyebben megy.

2012. jan. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hanna7 válasza:
A depresszió kezdeti tünetei. Ez teljesen normális reakció, nincs benne semmi kóros. Okkal vagy bánatos, fél év munkanélüliség után. Akkor lenne baj, ha a világon semmi okod nem lenne szomorkodnod. 18 évesen nagy trauma ért. Nem tudtam kimászni a gyász lelkiállapotából. Belecsúsztam én is a depresszióba. Sohanem tapasztalt módon voltam elkeseredve. Amikor a gödör legaljára értem, megnyugodtam. Ennél ár nem lehet rosszabb kedvem. Megfogadtam Scarlet tanácsát: ma már nem foglalkozom a problémával, amit ma nem tudok megoldani. Majd holnap újra nekiveselkedem és megprobálom. Magyarán: Ha este van és már úgysem tudsz többet tenni melókeresés ügyében, ne rágodj rajta. Majd holnap. Attól nem oldódik meg, hogy idegölöd magad magad miatta.
2014. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!