Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék megszabadulni a...

Hogyan tudnék megszabadulni a viszketéstől?

Figyelt kérdés
Évek óta hasonló probléma gyötör: viszketés az egész testemen,változó helyeken.Kezdetben csak fürdés után vagy izzadtság hatására jelentkezett, most már bármikor jelentkezhet. Napi egy órám nyomorodik meg az életemből. Ez olyan érzés, ami sokkal rosszabb a fájdalomnál, inkább havonta egy szülési fájdalmat viselnék el ehelyett (na jó, 3-at!) Van, hogy szándékosan fájdalmat okozok magamnak mert úgy elviselhetőbb. hiába használtam testápolót, különböző allergia gyógyszereket (amit b*lf*sz bőrgyógyászok feleslegesen írtak fel), még a candida diétába is durván belementem, semmi javulás. Elképzelni nem tudom már, hogy kihez forduljak. :( Bármit megtennék hogy vége legyen ennek a rémálomnak! Mit csináljak? Előre is kösz a segítséget!
2009. máj. 30. 06:06
 1/6 anonim ***** válasza:
szia a viszketés de bármelyik börbetegség is lelki -idegi eredetü ha hiszed ha nem ...de szerintem már kezded elhinni ugye????
2009. máj. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Probalj meg venni organiskus testapolot, amiben semmifele kemiai anyag nics. Neways a legjobb valasztas! Nezd meg ezt a weboldalt.

[link]

2009. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem szedsz valami olyan gyógyszert amire kb akkor váltottál amikor a tünetek kezdődtek? Okozhatja gyógyszer allergia, ételallergia is. Vesevizsgálat volt? Az is termelhet olyan méreganyagokat ami viszketést okoz. Általános vérképet néztek? Cukor stb. vizsgálatára? Még egy dolog jut eszembe. Mosóport milyen használsz, vagy öblítőt? Nem váltottál esetleg újfajta termékre akkoriban? (próbáld ki esetleg, hogy a ruháidat csak kézzel sima vízben mosod ki, hátha az hoz valami változást és semmi nejlonos dolgot nem veszel fel)
2009. máj. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezt a testápolót kipróbálom... Idegi alapú is lehet tudom, de azzal mit kezdjek? "Nem szedsz valami olyan gyógyszert amire kb akkor váltottál amikor a tünetek kezdődtek? " > nem. "Okozhatja gyógyszer allergia, ételallergia is." Ezért teszteltem le külön külön (diétával) a gyanús élelmiszereket. 1 hónapja azonban már kizárólag bio ételeket eszek, ennél egészségesebben kizárt, hogy lehet élni. (Pontosan betartom a fehérje, szénhidrát szempontokat, sok zöldség, lugosítás, stb). Nem iszok alkoholt. Vesevizsgálat mondjuk azért beleférne, még ezen túlesek. A vérképem (az orvos szerint "tökéletes", átlagon felüli!) Allergia vizsgálaton voltam, ételekre elég sokmindenre allergiás vagyok, de azokat is levettem az étlapról. Légúti allergiára gyanakodva több gyógyszert is felírtak, a nevüket sem jegyeztem meg mert csak arra volt jó hogy kidobjam a kukába. Váltottam már mosóport és öblítőt is, de véleményem szerint nincs összefüggésben az allergiám ezekkel. nejlonos dolgok természetesen kilőve... Na mi jöhet még? Ja, és nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2009. máj. 31. 10:37
 5/6 anonim ***** válasza:

eszerint idegi alapon van -nagyon is lehetséges ezen változtatni !! nincs összefüggés az alergiámmal sem-nos ebben nagyon tévedsz -egy test egy lélek-minden mindennel összefüggggggggg !!!

emilcimedet sem adtad meg .....

2009. máj. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kiderült mi kín gyötör... Candidás vagyok, első sorban ezzel lehet összefüggésben a dolog. Túlérzékeny lettem élelmiszerekre, vegyszerekre, gyakorlatilag minden sz*ra :( Az benne a legdúrvább, hogy átmentem abba a stádiumba, hogy ha valamit megeszek, és azt a candida szereti, akkor a tünetek azonnal előjönnek fél órán belül. Most jöttem csak rá, mennyire semmit sem érnek a neten található candida tiltólisták, és az "ezt nyugodtan eheted" listák... Saját bőrömön tapasztaltam hogy a kávé egyenesen katalizálja a tüneteimet, holott elvileg azt lehetne innom (a neten található bizonyos források szerint :D) Úgyhogy kereskhetek candida fórumokat, hurrá... Esetleg ha valaki tudna küldeni linkeket amik neki beváltak, receptekről, tippekről, stb, annak előre is köszönöm a commentjét!
2009. jún. 27. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!