Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon félek a vérvételtől!...

Nagyon félek a vérvételtől! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Jövő héten kell mennem vérvételre.Nem szoktam odanézni,mégis mindig rosszul leszek utána.Lehet tenni valamit ez ellen?16/L
2012. jan. 29. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Készülj fel a rosszullétre. Én is ilyen voltam. Minden tűszúrás után full fehér voltam és vagyok is. Ez van sajna.
2012. jan. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jav*: Régen még ilyenebb voltam. 23/N
2012. jan. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Legyen nálad innivaló, és szólj a nővéreknek, hogy te rosszul szoktál lenni!És úgy menj, hogy utána legyen egy kis idő nyugodtan leülni a váróban és helyrerázódni!

És ami a legfontosabb ne ezen görcsölj már egy héttel előtte. Próbálj épp ez ellenkezőjére gondolni!Most nem lesz semmi baj, most erős leszek,miért is lennék rosszul!

2012. jan. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán igen.

Én mindig azzal erősítem magam (más témában), ha nem akar valami menni, hogy nézz már körül, rajtad kívül másnak nincs ezzel gondja, én sem lehetek rosszabb nála és sokszor erőt ad.

Vérvétel: olykor kell mennem, már régen nem félek (régebben igen), akár oda is nézek, és mindig megdícsérem a nővért "milyen finom keze van". Elmosolyodik, hálás érte, szereztem neki pár perc örömöt...

2012. jan. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy mész oda, hogy igen, most megint el fogok ájulni, akkor biztos, hogy úgy lesz...nem kell félni a vérvételtől...ami a legfontosabb, igaz, hogy enni nem szabad, viszont inni azt igen, sőt szinte kötelező is. (mármint vizet) A víztől hígul a véred. Minél sűrűbb a véred, annál tovább fognak macerálni, sőt lehet, hogy még pumpálnod is kell :/...

Mondjuk azt megteheted, hogy szólsz, hogy rosszul szoktál lenni. Ha végeztél ne tegyél hirtelen mozdulatokat, óvatosan csak. Nem lesz itt gond!!! :)


Én hamar túl szoktam esni rajta, viszont nekem az a problémám, hogy nem látszik a vénám...én azért szoktam izgulni, mert félek, hogy mire végeznek, tűpárna lesz belőlem...de szerencsére ált. értik a dolgukat, úgyhogy félelmem alaptalan. :)

2012. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Még nem tudom melyik nap megyek,de majd megírom,hogy mi volt.
2012. jan. 30. 16:41
 7/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Ma voltam.Nem néztem oda,mégis megint elkezdtem szédülni.Szóltam,hogy szédülök,azt mondta ezért,mert visszatartottam a levegőt,majd megkérdezte,hozzon-e vizet.Mondtam,hogy igen.Hozott vizet,ittam,pár perc alatt elmúlt a szédülés.Szóval túléltem :)
2012. febr. 2. 21:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok, látod nem vészes és SEGÍTENEK..

Legközelebb már nem félsz annyira és hamarosan "normális" leszel..

Csak így tovább!

2012. febr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is gratulálok! :)
2012. febr. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!