Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Évek óta sajnos tapasztalom,...

Évek óta sajnos tapasztalom, hogy a jobb fülemre kevésbé hallok, de most rosszabbodott az elmúlt fél évben! Mivel lehetne leggyorsabban feloldani a lerakódott fülzsírt?

Figyelt kérdés

2012. febr. 1. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Elmész a fülészetre és kimosatod a dokival..ennyi
2012. febr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon rossz tapasztalatom van sajnos, és csak jövőhéten tudnék beutalót kérni, és még mire ott sorra kerülök, addig gondoltam próbálkoznék!
2012. febr. 1. 12:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes... az első válaszadó jól írja, hogy a fülészeten végzett fülmosás a legjobb.Elvileg otthoni fülmosásra vannak az Audispray és hasonló fülzsíroldó termékek, de több beteg is hozta már vissza a patikába, hogy a kb. 2000 Ft-ért jobb esetben csak nem használt, de voltak, akiknek még be is gyulladt a fülük tőle. A későbbiekben paraffinolajjal majd "mosogathatod" a lerakódott fülzsírt de ez egy több éves lerakódást biztosan nem old fel. A fülgyertyát megint nem javaslom, egyrészt elsőre csak segítséggel lehet használni, másrészt csak és kizárólag ép dobhártyával rendelkező egyénen szabad használni, úgyhogy először mindenképpen nézesd meg magad orvossal! A hallásromlást akár egy krónikussá vált, "néma" fülgyulladás is okozhatja, az otthoni kísérletezgetéssel inkább csak ártanál magadnak. Ha évekig kibírtad, akkor inkább válassz egy lelkiismeretes orvost és ezt a pár napot még bírd ki! A fül-orr-gégészetre egyébként szerintem beutaló sem kell, ha végig tudod várni a sort, akkor ambulánsan fogadnak (persze időponttal gyorsabb, de én anno inkább kivártam a soromat).
2012. febr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segitséget, megyek endokrinológiára jövő héten pajzsmirigy alulműködésem van, 1éve kezelik, de most olvastam, h hallásromlást is okozhat! Rá fogok kérdezni, és gondolom továbbküld majd a fülészetre!
2012. febr. 1. 13:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Én született halláskárosult vagyok mindkét fülemre.

Szoktam használni fülgyertyát,és elég szépen kiszedi a fülzsírt.Meglep,hogy előttem író azt mondja,hogy csak egészséges hallású ember használhatja,amikor nekem az orvosom ajánlotta.(én évente járok fülészetre,és eddig nem okozott gondot. a fülgyertya.

2012. febr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló vagyok: ép dobhártyájút mondtam, halláskárosodásod a hallóideg vagy a csontocskák károsodásától is lehet, nem csak a dobhártya kilyukadása miatt. Mivel azt írod, hogy születésed óta halláskárosult vagy, ezért gondolom nálad a hallóideg károsodása állhat fenn - ebben az esetben természetesen szabad gyertyázni. A kérdező viszont fokozatosan veszítette el a hallását, tehát nála lehet fertőzés "eredménye" is a hallásvesztés, amely erdményezhette akár a dobhártya perforációját vagy a hallócsontok károsodását és ennek következtében elégtelen illeszkedését. Amíg nem látja fül-orr-gégész, addig ronthat az állapotán, ha gyertyázik.
2012. febr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ma 19:43


Igen,igazad van..nem mindegy bizony,hogy ép-e a dobhártya vagy sem..

2012. febr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!