Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas a vérnyomásom és most...

Magas a vérnyomásom és most kezdtem el szedni egy vérnyomáscsökkentő gyógyszert a neve NORMODIPINE (az orvos írta ki). Reggel 1-et kell bevennem. Az lenne a kérdés, hogy este már lehet rá inni alkoholt? És mennyit?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmikor nem ihatsz rá alkoholt. Tehát ha gyógyszert szedsz, le kell mondanod az alkoholról.


Elvileg mindegy mikor iszod az alkoholt, mert általában 24 órás hatással rendelkeznek a tabletták. De persze jobb, ha a tabletta bevétele és az ivás között eltelik legalább 6 óra.


Ha nagy ritkán (hetente, vagy nagyobb időközönként) megiszol este egy-két pohár italt az nem okoz nagy problémát. De ezt majd te fogod érezni, hogy lesznek-e mellékhatások.


Hozzátenném, hogy lusta voltam most a te gyógyszerednek utána nézni, úgy értem pontosabban. Gondolom annak a tájékoztatójában is le van írva, hogy mire számíthatsz ha iszol rá. Azokat vedd hozzá a válaszomhoz.

2012. febr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Nyugodtan ihatsz rá, ha úgy hozza a sors. Én is szedek vérnyomáscsökkentőt, és többször előfordult, hogy ittam is rá. Akár 1-2 óra elteltével is. Semmi bajod nem lesz, persze azért mértéket tarts itt is! Bár ha sokat iszol gyógyszer nélkül is kidőlsz.:))


Egyébként ha átolvasod a dobozban található tájékoztatót, Te is megbizonyosodhatsz erről. Vagy egyáltalán nem említik benne az alkoholt,(azaz nincs tiltva) esetleg annyi szerepel benne, hogy alkohol mellet felerősödhetnek a gyógyszer esetleges mellékhatásai.


Úgyhogy nyugodtan kortyolgathatsz rá egy kis alkoholt. Ha valami negatív dolgot tapasztalnál, akkor többet ne tedd!

2012. febr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Második vagyok, és én nem voltam lusta utánanézni.:))

Ennyit találtam a különböző ételek-italok együttes alkalmazásáról:


"A Normodipine egyidejű alkalmazása bizonyos ételekkel vagy italokkal

A Normodipine tabletta étkezés előtt vagy után egyaránt bevehető.

Grapefruit dzsúsz közrejátszhat az amlodipin hatásának növekedésében, ennek mértéke azonban túlságosan csekély ahhoz, hogy számottevően megváltoztassa a vérnyomást vagy a szívfrekvenciát."


Még a végén kiderül, hogy üdítőt inni rá, sokkal veszélyesebb.:)) Viccet félretéve, igyál nyugodtan!

2012. febr. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

1héten körülbelűl 1x ha ittasodok, de nem mindíg...

Most nem tudom eddig 150 es vérnyomásra legurítottam 15 20 pálinkát (disznótor) és másnap nem is volt magas.


Csak kicsit félek mert azért mégis csak mi halandóak nem érthetjük milyen reakciót vált ki.


De köszönöm a Választ!

2012. febr. 9. 13:20
 5/6 A kérdező kommentje:
De azért meghalni nemfogok tőle, ha pl reggel 10 kor beveszem és este 23:00 kor elkezdek rá szeszelni néha.
2012. febr. 9. 13:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem sajna az ital megemeli a vérnyomásom. Bármit iszom, lehet az pálinka is. Emelkedik a pulzusom, azzal együtt a vérnyomásom is.

A disznótorhoz meg különben is hozzátartozik, úgyhogy megihatod néha gyógyszerre is:)

2012. febr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!