Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Komoly számítógép függőségem...

Komoly számítógép függőségem van! Milyen megoldások segíthetnek rajtam? (lent bőv. )

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, sportolok heti 7 órát, az iskolában is elég aktív vagyok, tehát nem látszik meg külső szemlélőként az, hogy miután 2kor hazaérek a suliból, játszok egész nap a gép előtt, elmegyek edzésre, hazajöttem, és folytatom ahol abbahagytam, így napi 8 órát gépezek egy olyan napon, mikor éjfélkor aludni megyek, és van edzésem, és iskolában is vagyok. A probléma ott van, hogy szüleimnek ez nem tetszik, és én is kezdek ráébredni, hogy ez így nem túl jó, viszont akárhogy próbálok róla leszokni.. mint a körömrágásról( sikerült is), ez teljesen más.. bizonyos módon feltölt, másrészről meg leszívja az agyam.. A kérdés lényegébe az lenne.. milyen lehetőségek vannak, hogy ez a sok gépezés megszűnjön?
2012. febr. 18. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
ne kapcsold be a gépet és annyi. Olvass, segíts otthon, vagy ha bekapcsolod csak filmezz.
2012. febr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A főkapcsoló átbillentése csodákra képes.
2012. febr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy kutya? Macska?

esetleg készíts egy lapot magadnak, hogy max gépezés 1 nap 5 óra. ha letelt kapcsold ki. egy hónap után 4 óra. majd ha elérted a 2-3 órát hagyhatod is.

2012. febr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen főkapcsoló meg minden,.. már próbáltuk.. de mindent megteszek h ne legyen ez.. mikor érzem h elveszíthetek pár percet is a gépezésből.. teljesen más emberré válok.. nem tudom megtenni.. orvost ezzel hol lehet felkeresni?
2012. febr. 18. 18:43
 5/8 Doruss ***** válasza:
Hogyha tényleg úgy érzed, hogy nem tudod magadtól legyőzni, menj pszichológushoz. Legegyszerűbb az iskolapszichológus, biztosan tudtok majd valahogy segíteni ezen a problémán.
2012. febr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Menj el mozogni, sportolj, állj neki edzeni, menj ki haverokkal csocsózni vagy biliárdozni, keress más elfoglaltságot amivel tudod helyettesíteni.
2012. febr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Csak nőt ne szerezz, mert onnantól b@szhatod a szabadidődet :)
2012. febr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Úgyérzem pszichológus lesz a vége.. sport az már így is elég.. na ezért nincs nőm.. mert itt a laptopom :D...
2012. febr. 18. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!