Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehetett ez? Kb 30 perce...

Mi lehetett ez? Kb 30 perce fulladásos érzésem volt és alig kaptam levegőt a szívem meg majd ki ugrott a helyéről, de 5 perc alatt elmúlt. Az az igazság, hogy keveset mozgok :S,16/f

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 01:06
 1/6 anonim ***** válasza:
nem vagy pánikbeteg?
2012. márc. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
NEm tudom,de még a karjaim is remegtek
2012. márc. 6. 02:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Pánikbetegségnek tűnik. Tüneti kezelésére van gyógyszer, de megoldásához az életedet kell rendbe tenni.
2012. márc. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És már napok óta gombóc szerű érzés van a torkomban.
2012. márc. 6. 10:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Pánikroham volt, de nem javaslom, hogy mostantól pánikbetegként tekints magadra és gyógyszerfüggővé válj. Lehet, hogy soha többé nem lesz hasonló élményed, lehet, hogy előjön majd később is néha.


Aludj eleget, igyekezd csökkenteni a stresszt az életedben, mozogj, táplálkozz rendesen. Ha legközelebb hasonló érzésed van, a következőt csináld: egyrészt emlékezz rá, hogy ez az egész semmi különös, csak a fejedben játszódik le, és nem ártalmas az egészségre. Másrészt a legjobb ilyenkor elővenni könyvet vagy füzetet, és unalmas, de összpontosítást igénylő dolgot csinálni, pl. elkezdesz matekpéldákat megoldani. A lényeg a figyelem elterelése. Ami a legfontosabb: semmi esetre se számolgasd a pulzusodat, ne magaddal foglalkozz, ha előjön ez a roham. Ha ezeket betartod, akkor nem erősödik fel a roham.


Ha kávét vagy cigarettát fogyasztasz, mindkettőt szüntesd be. A pánikot másnaposság is okozhatja, ne részegedj le.

2012. márc. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem,köszi választ,és megfogadom amiket írtál.
2012. márc. 18. 02:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!