Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért pattanás-gócos a combom...

Miért pattanás-gócos a combom belseje? Méghozzá nagyon durván!

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, a pattanásos korszakomból már 18 évesen kinőttem. Az arcom, vállam, hátam teljesen tiszta, 1-2 kósza miteszert leszámítva.

A combom belsején viszont olyan förmedvények jönnek ki, hogyha nem látnám a saját szememmel, el se hinném. Előszöris: képes 1 nap alatt kijönni, pl reggel öltözés közben még sehol semmi, aztán délután mikor hazajövök és levetkőzök, a combom belsején már ott is van egy hatalmas góc. Borzalmas lila színű, hártyás a teteje, és alatta az ujjammal érzek egy akár 3 centi átmérőjű kőkemény göböt is. Nem bírom elviselni hogy ott van, úgyhogy ilyenkor kiszúrom tűvel a hártyát. Na és onnantól elszabadul a pokol. 1 csomag 100-as zsepit nyomkodok el ilyenkor 10 percen át. Először véres trutymó jön ki belőle, darabosan, aztán meg vér, de annyi, hogy nem hiszem el ha nem látom, rengeteg, és ömlik kifele. Nem fáj, meg semmi, csak ömlik belőle. Aztán amikor már nem bírom, mert már kivagyok a nyomkodástól (igazából nagyon nyomkodni se kell csak felfogni a vért zsepivel) akkor hatalmas ragtapasszal leszoktam ragasztani. 3-4 napig ragasztózom mert még eleven a teteje. Aztán szépen visszamegy, és körülbelül még 4 hónapig lila színű marad azon a helyen a bőr. Ilyen pattanásom pedig kb 2-3 havonta szokott lenni, szóval tiszta lila a combom belseje, mert mire elmúlna az egyik, a másik már elő is jön.


Mi ez? Mitől van? Más is van így? Annyira kiborító, nem tudom mitől van! Bocsánat ha valakiben undort keltettem, de nem tehetek róla, ez van és muszáj már megkérdeznem mi ez hátha tud valaki tanácsot adni!


2009. jún. 9. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ÚÚ, ilyenről még nem is hallottam, nagyon durva. Mindenesetre, a helyedben bőrgyógyászhoz fordulnék. Biztosan vannak erre házi praktikák is, a tuti az orvos!
2009. jún. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is így van,holott én már 28 vagyok.

Viszont én nem tudom kinyomni,mert nekem fáj is nagyon.

Hagyom,hogy magától kifakadjon vagy visszahúzódjon.

Ráadásul nekem nő a puncimra is,kívülre és belülre is,ami meg 10-szer fájdalmasabb és kiakasztóbb.Tehát én még szerencsétlenebb vagyok.

Voltam már nőgyógyásznál vele,aki azt mondta,hogy nem tud vele mit kezdeni,mert én ilyen típus vagyok.

Ki hallott már ilyet?

Ha megtudsz valamit,ami segíthetne rajtunk írd meg nekem is,légyszi! :-)

2009. jún. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is előfordul ilyen, de főleg a derekamon.

Azt olvastam, hogy ezt a staphylococcus aureus baktérum okozza.

Wikipedian fent van, hogy a fertőzés gyakori forrása disznósajt és a tejes fagylaltok.

Lehet mellőzök minden tejterméket egy időre, hátha eltűnik a szervezetemből.

23/F

2009. dec. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!