Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mostanában mindig nagyon...

Mostanában mindig nagyon szomjas vagyok. Reggelre teljesen kiszárad a szám. Mitöl lehet ez?

Figyelt kérdés

halotttam hogy a cukorbetegség tünete, ha mindig szomjas vagyok. cukorbeteg lehetek? nincs senki a családban cukorbeteg. az is tünet hogy elkezdek fogyni. de én még nem fogytam. segitsetek, eléggé megvagyok ijedve!:(

14/L


2009. jún. 9. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Édesanyámmal hasonló "gondunk" van. Anyámnak tökéletes a cukra, az enyémet még nem mérték... Egy ismerősöm pedig épp az ellentéte, alig iszik (mert nem is kívánja), és cseppet sem fogyott, szóval ez eléggé kétesélyes. Ilyen mendemondára ne hagyatkozz!
2009. jún. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
azért mert szomjas vagy ez még nem biztos hogy cukorbetegség.A háziorvosod egy perc alatt megtudja mérni,vagy keres egy olyan gyogyszertárat ahol szintén ingyen elvégzik ezt a vizsgálatot.Az ujjad hegyét megszurják egy tüvel és a kicsöppent vérböl elvégzik a vizsgálatot.Ez nem fájdalmas,olyan mint amikor véletlenül megszurod magad.Ha a családban nincs cukorbeteg akkor nálad ez a rizikofaktor hiányzik,szerencsédre.Jo egészséget kivánok.
2009. jún. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%
terhes vagy!
2009. jún. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Mióta tart nálad ez a szomjúság érzet? Ha már napok óta kínzó szomjúságot érzel, az lehet a cukorbetegség első jele. Érdemes lenne egy éhgyomri vércukorszintet méretni háziorvosnál, 3,5-6,1 a normális. 11-12-es cukor felett már kiszáradást észlel az ember.

Amennyiben tényleg kicsit felment a cukrod, egy idő után olyan tünetek jelentkezhetnek még, hogy gombásodás a nemi szerveknél, lepedékes nyelv, berepedezett talp. Mivel a sok folyadékbevitellel sok vizelet is távozik, egy idő után az inzulin is kiürül a vizelettel együtt, amitől mégjobban megnő a vércukorszint. Fogyás is bekövetkezik, az édes ételeket már nem bírod megenni, a szénsavas italokat rossz izűnek érzed és mindent kihánysz... A bőr megcsúnyul, a menzesz felborul.

No nem kell megijedni, ugyanis a cukorbetegség gyógyítható. Mint a legtöbb betegséget, ezt is a vér elsavasodása okozza. Még a betegség elején könnyebb kikúrálódni belőle. Felejtsd el egy időre a pékárúkat, gyümölcsöket, üdítőket, húsokat, tésztákat - ez mind elsavasítja a vért. Egyél pár hétig zöldséget, hús helyett pedig szóját, ezek lúgosítják a vért. Drogériában lehet kapni cukorteát, az is nagyon jó. Diabétesz kialakulhat krómhiány miatt is, ezért érdemes az étrendbe földimogyorót, zöldborsót is csempészni.

Fontos, ha magas a cukor, hogy legyen egy kis testmozgás, ugyanis ez hasznosítsa a szénhidrátot, így ez alapból lejjebb viszi a cukrot. Pl. iskolába vagy munkahelyre nem busszal, hanem gyalog mész, vagy legalabb a félutat, hogy meglegyen a napi 1 óra séta.

Én is cukorbeteg voltam, egy 5 literes almalé elfogyasztásával kezdődött amit kb. 1 nap alatt ittam meg. :) Ez a löket be is tett a pH egyensúlyomnak, jött az állandó szomjérzet, állandó pisilés, így ment vagy 2 hétig. Utána elmúlt a szomjúság, de megjelentek a fent leírt további tünetek. Másfél hónap után már úgy néztem ki mint egy előhalott, ronda lett a bőröm, a gombásodáson nem segített a napi 4-5 zuhany se, áradt belőlem a bűz, és már annyira fáradt voltam hogy egész nap csak aludtam volna. Elmentünk az orvoshoz hogy most mi bajom lehet, megnézte a cukromat, és mondta, hoppá, ez 26-os, azonnal kórházba kell menni. Ott több mint 1 hétig össze-vissza szúrkáltak, kínoztak, de sehogy se tudtak rávenni h megszúrjam magamat. Mondták, hogy ez gyógyíthatatlan, és törődjek bele, hogy életem végéig inzulinozni kell. Decemberben kerültem a kórházba és ahogy kijöttem, azóta se láttam se orvost, se kórházat, nem szúrok és nem szedek gyógyszert. A menzeszem már 3 éve rendszertelenné vált, de ahogy kijöttem, azóta is mindig pontosan megjön. Van saját cukormérőm, általában 4-5 körül szokott lenni, ami elég jó. A lényeg, hogy nem szabad mindig hallgatni az orvosokra, ki nem mondott igazság, de nekik egyáltalán nem érdekük az emberek teljes gyógyulása. 10-ből 1 ember cukorbeteg, ami 1 millió embert érint hazánkban, ez elég jelentős pénzbevétel, jól járnak a kórházak, gyógyszergyárak, az adó után jól jár az állam.

A fő kulcsszó tehát a lúgosítás, ami még az egészséges embereknek se árt, mert bizony 90%-unknak savasabb a vére a normálisnál. Szerencsére nekem már jó pár hónapja az átlagos értéknél is lúgosabb irányba tolódott a vérem, megszűnt a talpam repedezettsége is, ami már 17-18 éves korom óta megvolt. (29 vagyok.) Végülis majdnem mindegy, hogy mit és mennyit eszel, a lényeg hogy legyen sok zöldség is!!! Naponta 1 saláta (magában) nagyon jót tesz, most szezonja is van és olcsó is. :)

2009. jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

hu nagyon szépen köszönömk a válaszokat:) más panaszom nincs a szomjuságon kivül, ugyhogy kicsit megnyugodtam

azt is halottam hogy aki sok édességet eszik az cukorbeteg lesz. ez igaz?

2009. jún. 10. 14:37
 6/6 anonim válasza:
Igaz!
2013. ápr. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!