Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Refluxból tényleg lehetetlen...

Refluxból tényleg lehetetlen kigyógyúlni?

Figyelt kérdés

2012. márc. 12. 21:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem,1 éve tünetmentes vagyok,pedig már annyira gáz volt,hogy reggel este zabáltam a Lansacid-Quamatel 40mg kombót......
2012. márc. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Tünetmentesség az más, de nagyon örülök így ismeretlenül is.

És mit tettél a gyógyulásod érdekében?


35N

2012. márc. 12. 21:19
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem más,egy és ugyanaz.4 évig szenvedtem,már műteni akartak.Nagyon szigorú diéta,és gyógyszerek 3-4 hónapig.Azóta semmi bajom.
2012. márc. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem! Légyszi kicsit fejtsd ki bővebben a diéta mibenlétét. Nagyon kiváncsi vagyok, mert nem igazán tudom mit lehet enni és mit nem. Én is 3 hónapja szedem a Rabyprexet.
2012. márc. 12. 21:34
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hónapig:semmi tejtermék,csak teljeskiörlésű élesztő nélküli kenyér,se füstölt.Kaptam mindenféle furi gyógyszereket,kb napi 15-20 szemet kellett ennem,1 kivételével mind ilyen természetes cucc volt.Eleinte azt se tudtam mit egyek,ugye se tészta,semmi,de megérte!!!!!!Olyan gyomor,mellkas fájdalmaim voltak,nehézlégzéssel,hogy ihaj....
2012. márc. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen. Én múlt nyáron tanultam meg a GORD elnevezést.

Sürgősségi ügyeleten "árulták el", pedig semmi bajom nem volt előtte, "csak megettem 6 üveg baracklekvárt". Hajlamom van rá.

Azóta diéta..., Salvus víz van. Gyógyszermentesen.

A neten rengeteg anyag van erről.

2012. márc. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én a stresszt hagytam el az életemből, hogy tünetmentes (gyógyult) legyek. Az étkezési szokásaimon nem változtattam, mert igazából egészségesen étkeztem előtte is, nekem a gyomoridegtől jött ki. Én évekig szenvedtem tőle, már fekélyeim voltak, engem is ijesztegettek a műtéttel, aztán befejeztem a középiskolát és sikerült egy kicsit alacsonyabb hőfokra állítanom magam. Ahogy múlt az állandó idegeskedés, úgy csökkentek a tünetek. Mára már teljesen tünetmentes vagyok, gyógyszer sem kell, csak a gondolkodásmódomon változtattam, és megtanultam, hogy nem szabad folyamatos stressz alatt élni.
2012. márc. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hát akkor utána nézek a neten, habár még eddig nem találtam diétával kapcsolatos dolgokat ...


A stressz az nagyon ártalmas, azt kellene valahogy "kiiktatni" az életemből, de nehéz.


Nekem is borzalmasan elviselhetetlen légszomjom van mellkasnyomással, majd megőrülök. Nem mindig, de mostanában gyakran és nem tudom kitapasztalni, hogy mitől, talán étkezéssel van összefüggésben?

2012. márc. 13. 15:08
 9/14 A kérdező kommentje:
Utána néztem a diétának és én többnyire be is tartom. Fél éve nem iszok szénsavasat, cukros dolgokat, húst minimálisat, sok zöldséget, gyümölcsöt eszek, semmi citrus félét. Mindezt már fél éve, de még sincs javulás. a nagy probléma az, hogy dohányzom, napi kb 13 szálat szívok. Erről kéne leszokni ....
2012. márc. 13. 15:12
 10/14 anonim ***** válasza:

Éjszakára az ágyad feji végét, a matracot meg kell kb. 10-15 centire emelni, ez nagyon fontos.

Ez nem a dupla párnát jelenti, mert a légcsőre az rossz hatással van. Ezt egy fül-orr-gégész mondta a légúti tünetekkel járó GERD, GORD esetére is.

2012. márc. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!