Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen jogi következményei...

Milyen jogi következményei lehetnek annak, ha egy ügyeletes orvos elhagyja az ügyeletet?

Figyelt kérdés

A feleségem terhes, és múltkor bementem meglátogatni délután, és panaszkodott, hogy az ügyeletes orvos ügyeletben rendszeresen kijár gitár órákat venni.

Nagyon felháborodtam az eseten, és megszeretném kérdezni, hogy hol lehet ezt jelenteni, és hogy milyen jogi következményekkel járhat ez?


2012. márc. 21. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Kegelőször a betegjogi képviselőt keresd. Minden kórházban ki van függeszte az elérhetősége. A főnöke valószínű kimosná, vagy kimagyarázná, meet összetartanak. Az eset felháborító.
2012. márc. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1: tudod bizonyítani?

2: nem hinném, hogy ezzel jogi úton foglalkoznának, hisz nem sérült emiatt senki, maximum a feletteseinek (talán még betegjogi képviselőnek?) jelezheted, de pletykákkal nem fognak kezdeni semmit.

2012. márc. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez nem pletyka, hiszen az osztályon mindenki tud erről, (vidéki kórházról van szó), az orvos állítólag azzal védekezik, hogyha bármi van ő kocsival visszamegy,de mi van, ha nem ér oda időben, és esetleg egy kismama, vagy egy gyerek meghal emiatt, erre nem gondol a kedves doktor úr. Az ügyelet, ha jól tudom arról szól, hogy az orvosnak ott kell lennie készenlétben a szobájában, hogyha bármilyen beteget el kell látni, akkor azt maradéktalanul megtehesse.
2012. márc. 22. 00:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, értem, teljesen igazad van, de nem hinném, hogy a kórházon kívül ezzel bizonyíték híján és csak annyi érvvel, hogy "erről mindenki tud", foglalkoznának. A kórházon belül pedig szerencsejáték: ha nagyon kell nekik az orvos, nem fognak ellene vallani/eljárást indítani.
2012. márc. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!