Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A vesebiopszia hogyan történik?

A vesebiopszia hogyan történik?

Figyelt kérdés
Leirná valami részletesen?
2012. márc. 23. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában ultrahangos vagy ritkábban röntgenes-kontrasztanyagos vezérléssel történik, tehát begélezik a pocidat vagy hátadat, és ultrahanggal "simogatnak". Éhgyomorra, véralvadásgátlók nélkül kell menni. Kapsz egy helyi érzéstelenítő injekciót, a vesebiopszia emiatt a fájdalmatlanok közé tartozik. Ezután egy ijesztőnek látszó, de valójában nem gonosz tűvel beszúrnak a vesébe, és vesznek némi mintát. :)
2012. márc. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönööm..:)
2012. márc. 23. 13:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet későn irok...

Maga a beavatkozás ugy megy ahogy az első írta.Utána egy ideig nem szabad majd enned. Illetve 24 órás fekvés szokott lenni. /legalábbis nekem az volt/Maga a minta kivétel nem nagy szám. 30 perc alatt vége van. Mikor nekem volt akkor csodálkoztam hogy csak annyi. A következő egy nap a rossz.

2012. ápr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Micsoda? 30 perc alatt? Az nagyon sok...


Egy tisztességes vesebiopszia ideje max 5-10 perc, attól függően, hogy a vese melyik részéből kell.

2012. ápr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És ugye a bugyit nem kell levenni?!:o
2012. aug. 9. 13:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért kéne?
2012. aug. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Csak ha az orvosnak sexabberácioja van
2016. okt. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!