Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csinaljak ha a gyerekem...

Mit csinaljak ha a gyerekem már mégint beteg? Mindig fázik tesi órán mert utólsó a tornasorban így az ablakhoz kerül amit kitárnak. Miközben meg vannak izzadva. Mondja is hogy fázik. és a tanár nem engedi becsukni. Mit lépjek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Biztos, hogy nem tesiórán fázik meg, max. utána,mert nem zuhanyzik le rendesen, nem törülközik meg.

Amiért félpercig állaz ablaknál attól nem lesz semmi baja.

2012. márc. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem fél percig hanem 2x45 percig végig nyitott ablak mellett. És már az elejen fázik. Hát még ha megizzad a sok ugrabugrától.és a kiizzadt testre áramlik a hideg levegő. Tusolási lehetőség nincs nekik.
2012. márc. 31. 11:10
 3/10 anonim ***** válasza:

Fél perc elég, hogy huzatot kapjon, főleg, ha gyenge az immunrendszere.

Szólj a tanárnak, hogy a gyerek melegítőben fog tornázni.

2012. márc. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Inkább vigyen magával egy pulóvert,vagy hosszúnadrágot tesiórára.Lehet kicsit jobban megizzad,de legalább nem fázna annyira.

Rossz, hogy nincs tusolási lehetőség sem...

2012. márc. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én pedig biztos vagyok benne, hogy emiatt fázik meg, én is nagyon-nagyon érzékeny vagyok a huzatra, és hasonló problémám volt középiskolában, csak nekem az osztályteremben volt pont az ablaknál a helyem, amit a tél kellős közepén is ki akartak mindig tárni, ráadásul a fűtőtest is ott volt... Szóval tudom, milyen ez. :s


Szerintem mindenképp te beszélj a tornatanárral, mert sajnos úgy tűnik, a gyerekekre nem hallgat. :( Mondd meg neki, hogy találjon ki valami más rendszert, mert nem fogod hagyni, hogy a gyereked mindig megbetegedjen!

Ha nagyon nem hajlandó változtatni, akkor először az osztályfőnökhöz fordulj, majd, ha ez is sikertelen, akkor az igazgatóhoz.


Ezzel biztos nem leszek népszerű, de végső esetben még a felmentést is elintézném, ha ennyire nem képesek figyelni a gyerekek egészségére az iskolában. Ez nem játék, a jövőre nézve is komoly betegségeket lehet kapni, ha valaki folyton kimelegedve, megizzadva huzatot kap.

Arról nem is beszélve, hogy ha mondjuk nem is az utolsó óra a testnevelés (vagy utána bármi dolga van még), akkor izzadtan mászkálni egész nap... :s

Nagyon nyomatják most ezt a minden napos tornaórát, de könyörgöm, akkor teremtsék meg a feltéteket is hozzá!

2012. márc. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
El tudnám intézni a felmentést de ugy gondolom a sport is fontos egy gyereknek bár max beiratom valahova tornázni. Csak nem így kellene intézni hanem nem nyitogatni az ablakot vagy a gyereket máshova állitani. Már felhivtam a tanárt aki azt mondta nagyon melegük lesz ezért kell az ablak de akkor majd valakivel helyet cserel a gyerek. Erre sírva jón haza a gyerek hogy megalázta a tanár és hogy mivel senki nem akart az ablakhoz allni helyette megint ő maradt ott. Meg megjegyzésekett tett rá hogy nyápic.most már be fogok menni az igazgatóhoz. Mert olyan is volt hogy azt mondta neki vegy le a melltartójat mert csak fehérben lehet lenni és átüt a fekete. Elmondom a melle 75 e kosár tehát fontos neki a melltartó sportoláshoz.
2012. márc. 31. 11:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban jársz, ha máshova íratod. De komolyan.

Egyrészt akkor tudna délután, iskola után menni, és nem kéne egész nap izzadtan mászkálnia (főleg lányoknál ez egy kínos téma szokott lenni), másrészt meg ez a tanár egy idióta, már bocsánat.

Persze, hogy senki nem akar odaállni, nyilván. És gondolom neked sem az a fő célod, hogy akkor mostantól meg más betegedjen meg minden alkalommal. Vagy a tanár ellen kell tenni valamit, vagy pedig felmentés, és sport máshol. Lehet, azt jobban is élvezné, mert olyasmit választhatna, amit szeret. A tesit ált. mindenki utálja...

2012. márc. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát jó kösz a válaszokat akkor az felmentést iratok neki . Aztán beiratom valami normális helyre tornára.
2012. márc. 31. 11:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze, a lányoddal is beszéld meg, hogy ő hogyan szeretné csinálni, de én így tennék, szerintem mindenki jobban jár. :)

A tanár meg pukkadjon meg. :P

2012. márc. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mert olyan is volt hogy azt mondta neki vegy le a melltartójat mert csak fehérben lehet lenni és átüt a fekete."


Na ez tök megalázó...Hogy lehet ilyen egy tanár????Mi köze van hozzá, hogy milyen szín van a pólója alatt?


Én tudom milyen az,ha a szülő beszél egy tanárral,utána meg már az összes tanár csak cs*szegeti a gyereket....Nagyon nehéz tényleg jól dönteni...De tényleg a felmentés lenne a legjobb.

2012. márc. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!