Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyukám asztmás, sajnos...

Anyukám asztmás, sajnos nagyon erősen jelentkeznek a betegség tünetei. Szeretnék neki segíteni, csak nem tudom, hogyan?

Figyelt kérdés

Olyan rossz nézni, amikor fullad(ma reggel is) és nem tudok mit csinálni, mondani, segíteni neki... Többször volt polip, mandula.. és hasonló műtétje is. 37 éves, és amióta megszülettem(én 15 éves vagyok) csak azt látom, hogy orvosról, orvosra jár. Mindig csak a szteroidokat szedi, az pedig szintén nem tesz jót neki. Időnként (kb. 4-5 havonta) megerősödik nála a betegség, majd kicsit enyhül, és jobb a közérzete. Van olyan is, amikor elmegy a szaglása...stb.

Mivel még ilyen 'fiatal nő' szeretném, hogy jobban érezze magát a bőrében! Bármit meghallgatok, elolvasok, utána járok! Csak egy kis információt kapjak...! Nagyon megköszönném! :) Ő nekem a mindenem! :))



2012. ápr. 5. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Volt már allergia vizsgálata?

Csak mert ez a hullámzás általában azt jelenti.

Egy tanács: nem szabad állandóan orvost váltani. A párom egy éven át minden hónapban járt a dokijához, amíg megtalálták a gyógyszert ami jó neki, már vagy másfél éve egyszer nem fulladt be, és javul a légzésfunkciója is Hál' Istennek.

Pedig kimaradt az egész gyerekkora az asztma miatt :(


Rángasd el anyudat mindig ugyanahhoz a dokihoz, és mindig időben kontrollra, mert sajnos ez egy ilyen kísérletezős betegség.

2012. ápr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nagyon tudom ajánlani a sószobát.Kimondottan jó asztmára.Nekem visszatérő vendégeim vannak akik tudják bizonyítani a sószoba jótékony hatását.Hol laktok?
2012. ápr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Anyukám COPD-s beteg, neki is hasonló tünetei vannak és neki ajánlotta több orvos is a KS pipát. Ez segít a helyes légzés elsajátításában és edzi a tüdőt. Tüdőgyógyász felírhatja receptre és így 4-500 forintba kerül (gyógyászati segédeszköz boltban kapható). Ha gondoljátok próbáljátok ki ti is.


[link]

2012. ápr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Kiskunhalason élünk (délalföld).

Ami az allergiát illeti, rendszeresen nézi, mivel allergiás is, elég sok mindenre :/

2012. ápr. 5. 12:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, gondoltam hogy az allergiával lesz baj.

Szed rá valamit?

És gyógyszert milyet szed?

Ha nem használ, vissza kell menni a tüdőgondozóba, adnak másikat, esetleg nagyobb adagot (ha nem, na akkor kell dokit váltani).

Valamit mindenképpen kell tenni, hogy ennyit fullad az azt jelenti, hogy nem jó a kezelés.


Az én páromnak a Foster nevű gyógyszer segített ennyit, nullára redukálja az asztmás tüneteit (ráadásul annyit javult, hogy napi 2 fújás helyett már csak egy kell).

Emellett az allergiaszezonban Telfastot szed.

Elég sokáig tartott megtalálni a jó kombinációt :)

2012. ápr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azonnal keress fel. Beszélnünk kell, itt nálunk van egy háziorvos, aki mindenféle kísérletezés nélkül hatékony gyógymódot tud.
2012. ápr. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!