Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért szeretek hányni?

Miért szeretek hányni?

Figyelt kérdés
Nem így akarok fogyni, nincs bajom a súlyommal. De gyakran előfordul, hogy direkt eszem romott ételt, vagy túl nagy mennyiséget, vagy nagyon zsírosat kenyér nélkül. Nem hánytatom magam, elintézi ezt nekem a természet, csak azt nem értem, hogy ez nekem miért jó érzés? És amúgy okozok ezzel bajt? Nem csinálom gyakran, kb egy hónapban egyszer-kétszer.
2008. ápr. 16. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes... Szerintem konzultálj pszichológussal.
2008. ápr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

nem tudom... talán valahogy úgy érzed kitisztítod magad vele v. megkönnyebbülsz... én a súlyom miatt szeretnék néha de nem megy.

és amúgy ennyi alkalommal szerintem nem káros.

2008. ápr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
70%
szija...hát ezt nemtul egézsséges mert aki sokat hány annka a nyelőcsöve egy idő után tönkremegy é s már anyira h netmucc nyeelni...ugyhogy sztem jobb ha ababhagyod
2008. ápr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
hogy okoz e bajt??:S Úgyvan nem tucc nyelni...a nyelőcsöved tele lesz fekélyekkel...és az iszonyatosan tud fájni..stb...NE CSINÁLDD!!!
2008. ápr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A visszaáramló savas gyomortartalom kimarja a nyelőcsövet és a garatot. Ha peches vagy és rosszul veszed hányás közben a levegőt, akkor a beszippantott hányadék szétmarja a tüdőd, ez halálos lehet. A rendszeres hányástól a fogak zománca is sérül, mert a sav kikezdi. Akkor pedig elromlanak, ki kell húzatnod őket, de legalábbis hordhatsz koronát rajta.


Amúgy elképzelni sem tudom, hogy miért jó ez neked. De egy jó pszichológus segítségével rájöhetsz. Sőt ha akarod, segít abbahagyni is.

2008. ápr. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer durvábbat is olvastam már itt. Van, aki a hányásra izgul fel... De amúgy tényleg lehet, hogy valami pszichológiai problémád van, vagy ilyesmi!
2008. ápr. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lelki problémád lehet.Olyasmi,hogy a környezetedben valami nagyon nyugtalanít,amit nem akarsz,ami bánt és így fejezed ki a tiltakozásod ellene.Lehetséges,de nem tudom biztosra.
2008. máj. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!