Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha azt írják egy gyógyszerre,...

Ha azt írják egy gyógyszerre, hogy minimum fél órával evés előtt kell bevenni, akkor azt úgy értik, hogy min fél óráig ne egyek, vagy fél óra után egyek?

Figyelt kérdés
2009. jún. 18. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Elmondanád, hogy mi a különbség a "fél óráig nem evés" és a "fél óra után evés" között?

Csak érdekességképp.

2009. jún. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Beveszed a gyógyszert, utána nem eszel legalább 30 percig. Utána ehetsz. Így értik.

Amúgy nem értem a kérdésed. A "minimum fél óráig ne egyek" és a "fél óra után egyek" ugyanazt jelenti. Vagy nem?

2009. jún. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

OFF

egyszerre ütött szöget a fejünkbe :D

2009. jún. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdés arra vonatkozott, h' fél óra elteltével muszáj-e enni. Elvileg nem, de ha például antibiotikumot, vagy egyén agresszívabb gyógyszert szedsz, akkor érdemes, mert kikészítheti a gyomrod. Ha nincs étvágyad, akkor is legalább egy pohár tejet vagy egy kiflit érdemes letuszkolni.
2009. jún. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem úgy érti, hogy minimum fél óráig ne egyen : fél óráig nem eszik és utána se kell. fél óra után egyek: fél óra után egyen.

attól függ szerintem mit szedsz, mert egy antibiotikum szétvághatja gyomrod, szóval jobb enni utánuk.

2009. jún. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hja, úgy értettem a kérdésem, ahogy írtam, valahogy szinte sejtettem, hogy lesznek akik nem fogják föl, de reméltem azok inkább megkímélnek az értetlenkedésüktől, minthogy ha még ők sem értik nem igen sokat tudnak segíteni..:P

azé köszi

2009. jún. 20. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!