Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az alvással kapcsolatban mire...

Az alvással kapcsolatban mire érdemes odafigyelni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt ilyenekre: hol legyen az ágy -ablak alatt, ablakkal szemben? -kemény vagy puha matrac a jobb? -a hason alvás tényleg nem tesz jót a nyaki gerincnek? -ha bal oldalon alszunk, nem lesz jó a keringés és ébredés után fáradtak leszünk? -számít, hogy a kétszemélyes ágy melyik felén alszunk? -párnával vagy anélkül, esetleg csak kispárnával? -melyik egészségesebb: tartani egy közel pontos lefekvési időpontot, vagy akkor feküdjünk le, ha elálmosodunk? (-és egy gondolat: miért isznak az amcsi filmekben lefekvés előtt az ágyban egy pohár kakaót.. és a fogmosás???)
2008. ápr. 16. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Minden úgy legyen ah szereted.Ha a keményebb fekhelyet,akkor legyen kemény a matrac(mondjuk a gerincnek ez a legjobb).Hogy milyen pozícióban alszol azt csak elalvásig tudod szabályozni,utána úgyis úgy fordulsz ah kényelmes.(Én nagy hasonalvó voltam,így egyszer a 26-27. hét környékén hasra is akartam fordulni,és arra riadtam,hogy a kislányom kétségbeesve kapláózott,mert ráfeküdtem a fenekére és a lábaira.)A kétszemélyes ágy oldalai is teljesen mindegyek,ah nektek kényelmes.Nálunk az volt a szokás,hogy a párom belül,én meg kívül,de mióta kezd hatalmas lenni a pocim babóca miatt jobb szeretek belül feküdni.Az ágy elhelyezése úgy ment,hogy mikor beköltöztünk egy matracon aludtunk a szoba közepén,és a második nap reggel rámutattam az egyik sarokra,hogy ott lesz jó helyen az ágy.És tényleg remek helye van.Minden kismama panaszkodik,hogy 35-36 hetesen már nem tud aludni,mert nem kap levegőt,kényelmetlen stb,én így is 9-11órákat alszom minden éjjel.Amúgy ha ilyen érzékekkel nem vagy megáldva,akkor fogj egy cicát vagy egy kutyát(amelyik éppen kéznél van),és engedd be a töküres szobába.Ahova a cica fekszik oda semmiképpen sem,ahova a kutya oda rakd az ágyat.Legalább is ezt mondják az okosok.

én magasan szeretem a fejemt,és ezért kispárnát és nagpárnát is használok,a páromnak elég csak az egyik.

A pohár tej jó hatással van az alvókára.Ha viszonylag stabil pasirenddel rendelkezel,akkor jobb ha megpróbálsz egy stabil alvási rendet is tartani.Tehát mondjuk szinte minden nap 10kor fekvés,és 6kor kelés.De akkor úgy sem fogsz elaludni,ha nem vagy álmos.A legpihentetőbb alvás éjfél előtt van,tehét tanácsos legalább 1-2 órával éjfél előtt lefeküdni.(A párom nem szeret korán feküdni,szinte mindig éjfél után fekszik,ennek az eredménye,hogy 11kor is hulla fáradtan ébred,és még aludna tovább.)A stabil alvási rend a szervezetednek kedvez,mert akkor a biológiai órád is beáll,és sokkal kiegyensúlyozottabb leszel.Persze,ha több műszakban dolgozol,akkor ez kivitelezhetetlen.

2008. ápr. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ágy olyan helyen legyen, ahova amíg alszol, nem süt be semmi fénysugár. Legyen levegő, de ne legyen huzat. A kemény matrac a jobb - olyan keményet használj, ami még kényelmes. Csak kispárna javasolt, mert úgy egyenesebb a gerinced. A pontos napirend egészséges (a szervezeted mindig tudja, mi következik) - csak nem mindig tartható, és nem is kell foggal-körömmel ragaszkodni hozzá. Egy kis tej nem árt elalvás előtt, de a cukor nem a legjobb. Alvás közben a hűvösebb hőmérséklet az egészségesebb, de ha fázol, az nem jó.
2008. ápr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem,ahoz hogy jól aludj egy kiadós recskázás sem árt ! utáa pedig ujjaiddal finom lenyalogatva a kijövő végterméket elalszol a szádban
2009. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!