Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Lendin...

Mi a véleményetek a Lendin tablettáról?

Figyelt kérdés

Atópiás dermatitisre kinek,hogy vált be?

Vagy atópiás dermatitisre ki mit szed?


2012. ápr. 25. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A Lendin egy újabb antihisztamin fajta. Ha jól tudom a legújabb. Teljesen ártalmatlan az első generációsokhoz képest, nincsen álmosító hatása. Gyakorlatilag mellékhatása is nagyon minimális placebóhoz képest.


Nekem allergiás asztmám, rhinitisem, és csalánkiütésem van. 5 éve atópiás dermatitisem is kijött (24-éves vagyok) ami tavaly már elég gázos volt,(10-20 centi átmérőjű vörös viszkető foltok karomon, hajlatokban. Jelenleg az arcomon is vannak 2-3 cm átmérőben. Kiegészülve seborrheás dermatitissel, ami viszkető hámló pirosság a bőrön) most kissé jobb a nyár eljövetelével.


Elmondom eddig miket használtam:


-Régen Claritine(loratadine) -2.gen, álmosító hatású erősen, szívre is hat- Nem sokat hatott a kiütésekre


Utána: Aerius(dezloratadin), Lertazin(levocetirizin) -3. gen, kevés álmosító hatás, ezek sem voltak túlzottan hatással.. Maximum viszketés enyhülés. Viszont Lertazin engem álmosít úgy érzem. Tanulmányok szerint is előrfordul szedáló hatás.


Kipróbáltam még a 180 mg-os Allegrát, ez mintha bevált volna, csökkentek a foltok... de lehet csak a placebo hatás miatt.

Emellett szedek folyamatosan Juvita magnézium b6-ot és lecitint. Lehet ezek is segítettek most javulni.


Most jön a Lendin 20 mg kipróbálása. Majd leírom a tapasztalatokat.

Igazából kutatásaim szerint, az összes antihisztamin készítmény ugyan úgy hat, eltérések a mellékhatásokban, a hatás kialakulásában, és a hatás hosszában mutatkoznak. Pl Allegra talán rövidebb ideig hat viszonylag, de nem álmosít. Allegrából azért kell 180 mg, mert rosszul hasznosul.


A Lendin (bilastine) 2000-es fejlesztés. Szóval érdemes egy próbát tenni.


Fontos megjegyeznem, hogy a karomon lévő vörös foltok általában csalánkiütéssel kezdődnek, sok vörös pötty. Régebben izzadtságtól volt, most viszont nem tudom. Belső/külső oka bármi lehet. Poratka, fémallergia, ételallergia, stressz, lelki okok... Baromi nehéz kideríteni. A vörös pöttyöket vakarja az ember, mivel az atópiások bőre átalakul, és elburjánzik benne a viszketést felvevő ideghálózat. Ezért vakarjuk csontig le a kezünket :) Ezután a körfolyamat beindul, streptococcus aureus megtelepedik benne, és folyamatosan fenntartja a bőrgyulladást. Így alakul ki egy sebes, vörös, viszkető hámló bőr.


Milyen krémeket kaptam:

1. Kortikoszteroid:

-Tisztán Elocom, ez a legdurvább, lefoszlik tőle a bőr. Nem ajánlom...több kárt okoz mint hasznot. Örökre elvékonyíthatja a bőrt...


-Kevert Elocom, már 15 éve használom kb, régen csak nyáron. most mindig. Bőrsorvadást, és értágulatot okozhat hosszabb távon. Arcon óvatosan használni. Legutóbb bőrgyógyásznál voltam, és azt mondta, heti 2 napon át lehet kenni, utána 1 hét szünet és karbamidos testápoló. Gyógyszertáros + fürdő krém (Cremor aquosa asszem) utóbbi tényleg jó. Van valami új PEA-s krém is, endokannabinoid-os viszketéscsillapítóval. (drága iszonyatosan) Gondoltam rá, hogy rendelek neten Normast-ot 20 euróért, avagy ilyen PEA-s (palmitoietolamin) fájdalomcsillapító, és keverek belőle krémet :D


2. Immun moduláns: Ilyet is kaptam. Protopic (Tacrolimus). Ezzel szerintem nagyon kell vigyázni. sokan csak úgy felírják, igaz nem károsítja a bőrt, de napra tilos vele menni, mert bőrrákot lehet kapni. Emellett emelheti a nyirokcsomó rák hajlamát. USA-ban fekete listára tette az FDA. Nekem az egyik bgyógyász felírta, a másik meg mondta hogy nehogy használjam nyáron/tavasszal mert veszélyes. Inkább 2 nap szteroid. Mellesleg nálam nem is sokat használt az ujjamon, meg arcomon. Viszont borzasztó mellékhatása jelentkezett, ami mindenkinél, egy pohár alkoholos ital hatására is, lángoló forróság érzet a kezelés helyén, és talán vörös is volt.


Alternatív krémek: Talán az 500 Ft-os homoktövises krém vált be a legjobban testápolóként. Homoktövis fertőtlenít és gyulladáscsökkentő immunrendszer erősítő is.

Használtam perilla krémet, nem sok hatással. Fenistilt viszketésre, sajnos ez szárít nagyon, és kevés ideig hat.


Amit kipróbáltam még kezelést:


-Holttengeri sós fürdő különböző higításokban. Nekem ez drágának tűnik, volt valami hatása, azonkívül hogy eléggé marja a bőrt, de utána puhább és hidratáltabb lesz a bőr. Csak a kezemen próbáltam.


-Hypo fürdő, USA tanulmányban nagyon nagy higításban használták kb uszoda vizében van ennyi klór. (1.5 literbe 1 milliliter!) A lényege, hogy az s. aureust elpusztítja a bőr felszínéről, ami általában antibio rezisztens. Így tud gyógyulni a bőr. Ez is mintha használt volna, valamit. Atópiás dermatitisnél a bőrfertőzés nagyban rontja a helyzetet. FIGYELEM, óvatosan ezzel, a hypo nagyon veszélyes, csak fecskendővel kimért milliliteres adagokat nagy higításban. Előtte google: hypo bath


Összeségében 15 éves tapasztalat: KEVERT-10x higítású Szteroidos krém a leghatásosabb ellene. 2-3 napig kell használni, utána 5-6 nap szünet addig hidratálni. Hiedelmekkel ellentétben ez nem annyira veszélyes, viszont nagyban javítja az életminőséget és kinézetet. A tiszta Elocomot viszont kerülni kell, húsig leszedi a bőrt.

Emellett fontos tapasztalat, érdemes szedni b vitaminokat, és ami a legfontosabb, valahogy legyőzni a stresszt. Általában az érzékeny stresszre fogékony, aggódó emberek betegsége ez, szóval ezen kell változtatni. A későn fekvés pl nagyon káros ugyanis éjjel dolgozik az immunrendszer, reggel mindenkinél csökken az aktivitása. Nekem a leghatásosabb módszer atópia ellen, az este 11-12-es fekvés volt eddig, és az optimális 7 órás alvás, 7-8-as kelés. Nem több nem kevesebb.


Kibővíteném még egy személyes kutatási eredménnyel: Kiharcoltam hogy asztmásnak nyilvánítsanak (mert akkor kaphatok olcsón asztmagyógyszert nyárra) nem volt egyszerű, mert télen nincs légúti tünetem. Így kaphattam Eonic-ot (montelukast) ez leukotrién gátló gyógyszer, eléggé ártalmatlan ez is. Eddig iszonyat drága volt, de most támogatják és kb 200 ft így. Antihisztaminnal adva nem csak az asztmára hathat, hanem rhinitisre, csalánkiütésre és atópiás dermatitiszre is, hiszen a leukotriének a gyulladásokkal vannak összefüggésben. Tanulmányok szerint hatásos a placebohoz viszonyítva.


Szóval újabb frontot nyitok nemsokára:


Lendin 20 mg

Eonic 10 mg

+lecitin, magnézium+b6 (tápkiegek)


Leírom nemsokára a tapasztalatokat. Addig is nyugodtan keressetek meg privátban. még nem találkoztam és beszéltem atópiás dermatitises emberekkel és örülnék a sorstársaknak :)


Egy 24 éves atópiás srác - aki molekulários bionikusnak készül

2012. jún. 21. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Látom már sok mindennel próbálkoztál hát én is, de sajnos eddig sikertelenül. :( Ha tünetmentes is vagyok akkor az is csak pár napig tart. :( Nekem a Lendin nem vált be így visszatértem a Histisynt tablettára, de szerintem ehhez a gyógyszerhez is hozzászokott a szervezetem.Calcimus injekciót iszok ha nagyon viszket a bőröm.Szteroidos krémet is használok,vékonyan kenem,de sajnos vannak mellékhatásai. :(

2012. jún. 27. 22:57
 3/9 davey762 válasza:
nekem nem használt a Lendin pollenre vagyok allergiás annyit ért mint egy tic-tac vagy annyit sem mert az legalább finom :)
2016. aug. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Én nem olyan régen kezdtem el szedni pollen allergiára. Az előző gyógyszerem Lordestin volt, nem igazán vált be. Amióta szedem sokkal kevesebbet fújom az orrom(ez volt a legfőbb problémám), lényegesebben kevesebbet tüsszögök, bár néha vannak olyan napok amikor vagy 10 percig abba se tudom hagyni, aztán egész nap semmi bajom. Összességében én meg vagyok vele elégedve.
2017. júl. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
85%

1-es válaszoló!

Ment neked a zöld, nagyon részletes, korrekt választ írtál saját tapasztalataid alapján, de ne haragudj, kicsit bele kell kötnöm.

"Igazából kutatásaim szerint, az összes antihisztamin készítmény ugyan úgy hat, eltérések a mellékhatásokban, a hatás kialakulásában, és a hatás hosszában mutatkoznak. Pl Allegra talán rövidebb ideig hat viszonylag, de nem álmosít. Allegrából azért kell 180 mg, mert rosszul hasznosul."

Ezek nem kutatások, ezek személyes tapasztalatok. Van különbség. Abban igazad van, hogy hasonlóan hatnak, az antihisztaminok H1 receptor antagonisták (vagy ha szőrszálhasogatóak akarunk lenni: inverz agonisták). Az Allegra azért nem álmosít, mert fexofenadine a hatóanyaga, ami második generációs piperidin.

Az antihisztaminoknak KETTŐ generációja van, NEM HÁROM! Bár Dr. Novák Hunor is ezt írja (hogy három), de én a Farmakológia alapjai c. orvosi egyetemi tankönyvnek jobban hiszek, mint egy darab orvosnak, aki írt valamit egy blogon.

A különbség, hogy az első generáció átjut a vér-agy gáton (BBB), míg a második nem. Ezért nincsenek a második generációnak KIR-i tünetei pl álmosság és hasonlók, és ezért adják a Daedalont (dimenhydrinat) hányingerre, mert az első generációs és bejut a KIR-be.

Hogy miből miért hány ug/mg/g kell, abba ne menjünk bele... Ezek farmakokinetikai kérdések, nem ennyire egyszerű, hogy rosszul hasznosul. (felezési idő, metabolizálódik-e, hol és hogyan választódik ki stb stb)

Nem értem, hogy jön ide, mit akartál tanulni (vagy tanultál azóta már), főleg, hogy nem gyógyszerésznek és nem orvosnak készültél anno.

Ismétlem, ettől függetlenül ment a zöld, csak ha nem ezt tanulod (még), akkor ne add úgy elő, mintha értenél hozzá, mert megtévesztő.

2018. júl. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vuk-91 ***** válasza:
Én pont most kezdtem szedni. Tegnap tudtam feliratni a doktorral. Egyelőre korai nekem, hogy nyilatkozzak, szóval csak annyit mondok, könyörgök, működj!
2021. aug. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ennyi mellékhatású gyógyszerem még sosem volt mint a Lendin. Erős viszketés, fejen is, fejfájás - mintha fel lett volna pumpálva a fejem, alvás zavar.
2022. máj. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A Lendin 20 mg tabletta szedése nálam is több komoly mellékhatást okozott, ilyeneket: szívritmuszavar (tahicardia), hasi diszkomfortérzés, alvászavar, fejfájás, rossz közérzet.
2023. márc. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egy nagy szar.
2023. szept. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!