Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Őszhajszálak és rángó idegek,...

Őszhajszálak és rángó idegek, mitől, ez normális?

Figyelt kérdés
18 vagyok, kb 16 éves korom óta megjelent pár őszhajszál 3-4 db, egyébként a hajam fekete. A combomban van egy pont ahol remeg egy ideg, nem vagyok benne biztos, hogy valóban ideg e, de főleg elalvás előtt érzem, hogy a combom belseje rángatózik, a szemem is szokott és az egyik lábujjam magától mozog. Mik ezek a jelenségek? Normálisak, vagy koravén vagyok?

2012. máj. 2. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Az őszülés, korai kopaszodás idegrendszeri károsodásra utal, ami pszihoszomatikus eredetű leginkább.


Nem vezeted le a stresszt megfelelően, vagy sokat idegesíted magan, esetleg skizo vagy?


Megnézetném az ionokat meg egy pszihológussal is elbeszélgethetnél, hátha felfedez valamit ami nem normális.

2012. máj. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

am , krónikus mérgezés is lehet, szedsz vmi gyógyszert vmire is?


Volt epilepsziás rohamod már?


Mindenképpen orvos kell, és neurológiai kivizsgálás.

2012. máj. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

17:52


Vannak szakaszaim, amikor emésztem magam, de nem állandó jelleggel.


De csak pár darab őszhajszálról van szó, az is ennek a jele?

2012. máj. 2. 17:54
 4/6 anonim ***** válasza:
A koravénség (progéria) más betegség, mint amit te leírtál. Ha 18 éves vagy, akkor a tested körübelül 75 éves lenne, ha progériád lenne, de nincs, mert ez nem az. Mindössze az agyad "hiperaktív" iszol kávét, energiaitalt vagy egyéb koffeintartalmú dolgot? Rágózól? Dohányzol? Mennyi alkoholt iszol? Izotetrionin vagy egyéb A-vitamin hatású készítményt szedsz? Ezek mind befolyásolják, néha még allergia is lehet 1-1 pollenre. Nekem például 25 éves vén korom ellenére hasonló panaszaim voltak mint neked, de "kinőttem" őket. Nekem néha randomra elkezdett rángani a kezem. Most már semmi bajom sincs, szóval nyugi, nem kell a legrosszabbra gondolni.
2012. máj. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

17:54


Kávézom és havonta vagy kéthavonta egyszer rágyújtok egy pipára. Az agyam viszont tényleg folyamatosan jár.

2012. máj. 2. 17:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha az agyad folyamatosan dolgozik, nagy használatnak van kitéve, például: programozó vagy ügyvéd, vagy ilyesmi "sokattudok" munka, akkor van az hogy fáradt vagy de nem tudsz aludni. Ha kávézol akkor felpörget, vagyis a neurotranszmitterek sűrűbben érnek idegvégződéshez, azaz nagyobb terhelésnek van kitéve a tested, ezért kell megfelelően aludni. Ugyan ez vonatkozik a fizikai munkára. Így vagy úgy, legalább 8 órát kellene aludnod. Ne törődj az ősz hajszálakkal, az lehet a haj festékanyagának hiánya is. A pipa nem probléma, mert nem rendszeresen csinálod, szóval az agy oxigénellátására sem lehet zavarral akkora mértékben, hogy szédülj vagy ájulásos rohamok törjenek rád.


Az én diagnózisom így látatlanba ez:

Feltételezem intenzíven használod az agyadat (sokat tanulsz például), így a kávé megmagyarázza azt, hogy a fáradtságon gyorsan túl akarsz lenni, hogy folytasd. Az ősz hajszálak is ez miatt vannak, mert az agyad több energiát összpontosít a memória használatára, mint a hajszálak festésére. Természetes dolognak tűnik így, de ha zavar, szólj az orvosodnak.

2012. máj. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!