Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha naponta egyszer, reggel...

Ha naponta egyszer, reggel dugig eszem magam, később már csak keveset, pl gyümölcsöt eszem, az baj? Vagy reggel se kellene tele ennem magam?

Figyelt kérdés
2009. jún. 24. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Az az egészséges, ha kisebb részletekben elosztva eszel, naponta többször. (5-öt mondanak az okosok). Ha reggel tele eszed magad, feleslegesen terheled túl a gyomrodat. Egyél úgy, hogy jól lakj, amúgy a reggeli a legfontosabb étkezés, világért sem szabad kihagyni. Inkább nyisszants le az eddigi adagodból és tízóraira kebelezd be. A másik nyisszantást meg uzsonnára. Ezen kívül már csak ebédre, meg vacsira kell valami egyszerűbb dolgot kitalálnod.

Fontos az is, milyen a napirended, nem mindegy, hogy hajnali 5-kor, vagy délelőtt 10-kor kelsz, mennyit mozogsz, fizikai, vagy szellemi megterhelésnek vagy-e inkább kitéve.

2009. jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a naponta SOKSZOR KEVÉS a legjobb. Érdeklődöm az egészséges életmód iránt, így tudom, hogy az is jó, ha étkezések alkalmával nem esszük tele magunkat. Az időnkénti ételmegvonás (NEM ÉHEZÉS!!!) szintén jót tesz a szervezetnek (erre a böjt a legjobb bizonyíték). Köztudott, hogy a sokat evők kevesebb ideig élnek (kövérek), ellenben a mérsékelten étkezők és időnként böjtölők hosszabb ideig. Több könyv, szakirodalom is ír ezekről a hasznos tudnivalókról. Én egyébként majdnem 40 éves vagyok, ezeknek megfelelően igyekszem élni, s még mindig idegenek tegeznek :-), az orvosi leleteim pedig kiválóak. Mértékletesség = hosszabb élet.
2009. jún. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

csak azért kérdezem, mert reggel a kevéstől is eltellek. 17 éves vagyok, sokat mozgok, és azt vettem észre, ha reggel annyit eszek, hogy tele leszek, akor egész nap nem gondolok még az ennivalóra se.

2009. jún. 24. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!