Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet attól valami bajom, ha...

Lehet attól valami bajom, ha naponta 2 gramm C-vitamint veszek be?

Figyelt kérdés
2009. jún. 25. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

2 gram???

Az 2000 miligram! Miért szednél ennyit? Amúgy a kérdésedre a válasz:

" Megfigyeléseken alapulva kijelenthető, hogy a tartósan napi 1000 mg feletti C-vitamin bevitel káros lehet. A leggyakoribb tünet ilyenkor a vesekő, de a szövetekben is lerakódhat a C-vitamin kis kristályok formájában"

2009. jún. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Egyetértek az elsővel!!!! Ekkora adag tartósan káros!
2009. jún. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2009. jún. 25. 12:22
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen és nem. (Én 3g -ot eszek.) Mivel a C vitamin vízben oldódik, a felesleg kiürül a szervezetedből, és a wcben végzi.


Van akinek nem jól reagál a szervezete a sok C vitaminra, magnéziumra stb... Ez esetben nagyon kínzó hasmenésed lesz tőle, mert felborítja a szervezeted vízháztartását.


Nálam magnéziumtól volt kellemetlen hasmenés.

Ha ilyet észlesz hagyd abba és keress egy másik fajta C vitamint, mert nem mindegyik ugyanolyan.


Osmotic diarrhea:

[link]

2009. jún. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha aktívan sportol nem káros.
2009. jún. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%

első vagyok

Nem értem miért kell enynit szedni, a szükséges adag miligramokban mérhető, nem gramokban. Attól, hogy vízben oldódó vitamin, ha túl sokat szed az ember, akkor bizony nagy eséllyel előfordulhat, hogy lassabban tudja a szervezet kiüríteni a felesleget mielőtt beviszed a következő adagot...és ekkor jön a vesekő, jha, előbb elfelejtettem a gyomor-bél irritációt és a hasmenést.

A bélrendszernek azért nem tesz jót nagy mennyiségben(1000mg felett), mert a C-vitamin egy szerves sav (aszkorbinsav a neve)

2009. jún. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Én nem szednék ennyit rendszeresen, ha nem indokolt. Viszont egy betegség, megfázás idején meg kell.
2009. jún. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos nem kell mindig annak hinni amit elmondanak kicsit gondolkodjatok már el pl szentgyörgyi professzor napi 1 mg ot -ha beteg volt 8 mgot evett -és érdekesképpp nagyon idős korában kigyogyúlt egy tűdőgyusziból de itt van két link ki ki döntse el kinek hisz

[link]

[link]

az állatokról szóló részre figyeljetek !!!

2009. jún. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 ceri ***** válasza:
100%

Az egy 30-40 éves tétel, hogy a sok C vitamin káros.

Rákgyógyításban napi 10- 20 g-ot alkalmaznak sikerrel. Igaz nem a konvencionális orvoslásban.

Különben is a mai időkben sokkal több környezeti ártalom éri az embert, mint hajdanában, tehát sokkal több szabadgyökre, antioxidánsra van szükségünk.


Tudtommal Szentgyörgyi sem a vesekő problémái miatt halt meg ilyen ifjú 97 éves korban. Talán nem is a budin élte le az életét.


Lenkei persze hazabeszél, de gondolom az adatai nem légből kapottak.

Szerintem ennyit nyugodtan szedhetsz, főleg ha nem tapasztalsz negatív hatást.

2009. jún. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igy van én fentvagyok egy rákforumon és ott irtak egy olyan eltitkolt modszerről amiben nagydozisban kurálnak rákos betegeket DE nem csak tablettában hanem injekcioban kell beadni és ott 10g-felfelé mennek a számok

a vesekő - baromság egészen mástól van ...

2009. jún. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!