Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kullancsara teafaolaj?

Kullancsara teafaolaj?

Figyelt kérdés
Most olvasom, hogy egy-két csepp teafaolaj a kullancsra, és már iszkol is. De máshol meg azt olvastam, hogy nem ajánlott rácsöpögtetni/kenni semmit, mert visszaöklendezi a szervezetbe a vért, és ezzel csak fokozzuk a fertőzésveszélyt. Most akkor mi az igazság? Vagy a teafaolaj a kivétel, amit lehet használni, mert attól nem öklenedezik, csak menekül? Hogy is van ez...?

2012. máj. 17. 09:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha olajat cseppentesz rá, akkor nem kap levegőt és kimászik. Tartja magát egy legenda. Még nem próbáltam. A teafa illóolaj az nem olaj, inkább az alkoholhoz hasonló az összetétele, mint minden tiszta illóolajnak.

Azt viszont kipróbálhatod, hogy egy még meg nem gyújtott gyufa fejével óramutató járásával ellenkezően körözni kezdesz a befúródott kullancs körül. Apró körök, de ne érj a kullancshoz. A kullancs meg kimászik. Nem akartam hinni a szememnek mikor apám megmutatta. Viszont miután kimászott, lefertőtlenítheted teafával a helyét.

2012. máj. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!