Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Leégtem a napon, nagy foltokba...

Leégtem a napon, nagy foltokban hámlik a vállam, nyakam. Tényleg az az egyetlen megoldás, ha várok, amíg az egész bőröm újra fehér lesz?

Figyelt kérdés
Amíg nem lesz egységes színű, nem mehetek szoliba? Több év szolizás után sikerült ezt a kis színt is megkapnom, nem szeretném megvárni, amíg az egész bőröm hófehér lesz megint. :(

2012. máj. 18. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Kend be vastagon testápolóval, vagy napozás /szolizás/ utáni krémmel. Ha ezt nem teszed, mindig le fog hámlani a bőröd.
2012. máj. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha majd közlik, hogy a melanómád áttétet képzett az agyadra, eszedbe fog jutni, hogy bár egész életedben maradtál volna inkább hófehér...
2012. máj. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az első választ köszönöm!

Második válaszadóhoz ennyit fűznék: Nem életmódbeli tanácsokat kértem. Ha jól sejtem, a megjegyzésed csak erős találgatás a jövőre nézve (kisebb rosszindulattal fűszerezve), ennél azt hiszem még az is valószínűbb, ha a járdán sétálgatva ma elüt egy autó. Ha utánanézel, mi okozhat rákot, a lista végtelen, és azt hiszem esélytelen tartani magunkat hozzá.

2012. máj. 18. 12:47
 4/4 anonim ***** válasza:
A világon semmi rosszindulat nem volt abban, amit írtam. Gondolkozz kicsit logikusabban: valóban elbaszhat egy autó, de ha nem cirkálsz a nyílt forgalomban közöttük, sokkal kisebb az esélye. Ugyanez vonatkozik a napozásra, szolizásra is: bőrrákot általában nem az szokott kapni, aki ésszel, erős napvédelemmel megy a napra. Hanem az, aki évek óta szolizik, aztán szarráégeti magát a tűző napon és az a legnagyobb bánata, hogy el fog tűnni a színe. Egyébként a hámlásra tanács: ha zuhanyzás közben óvatosan dörzsölöd a hámlást, le fog jönni és nem leszel hófehér alatta. Ezek után pedig csak délután napozz, legalább 30-as naptejjel és ha UV riasztós napot jeleznek, egyáltalán ne menj napra. Családi barát felesége 30 évesen melanómát kapott egyébként és nem azért, mert ésszel napozott...
2012. máj. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!