Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek?! Kb 4. óta bajaim...

Mit tegyek?! Kb 4. óta bajaim vannak a pattanásokkal. Szerintem összeszámolni nem tudnám hogy mennyi krémet, gyógyszert mindenféle vackot próbáltam már ki mind bőrgyógyász által felírt, mind a boltokban vett szereket együttvéve és semmi sem segít.

Figyelt kérdés
Próbálkoztunk már étrendváltással, életmódváltással, de egyik se segített igazán.Tény mi tény hogy nyomkodok. Nagyon is de embertelenül fáj a bőröm és érdekes módon szinte sehol máshol csak az arcomon jönnek ki, meg maximum a mellkasomon. egy hete ettem jégrémet aminek a tetején volt csoki és rá 3 napra az egész arcomon kilökte a bőröm felszinére a pattanásokat aminek én nagyon örültem mert végre nem fájt, és sokkal szebben nézett ki mint ahogy a vörös dudorok, ragyák szoktak. De hosszútávon tudom hogy a csoki nem segít mert már próbálkoztam vele.Tippeket kérnék hogy mit tehetnék még, micsináljak? 16/L

2012. máj. 18. 15:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
(fogamzásgátlót szedek)
2012. máj. 18. 15:35
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Valamelyik oldalon van egy olyan videó sorozat, hogy: Hogyan legyek jó nő? Mintha ott láttam volna, hogy orvosi szenet vízben feloldott, összekeverte mézzel, és azt tette fel pakolásként a pattanásos arcra, aki bemutatta. De én hallottam olyat is, hogy aszpirint kell összetörni, azt összekeverni mézzel, és azt a kencét kell feltenni az arcra pakolásként.
2012. máj. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 W. Tamás válasza:
Nagymamám a kamillás borogatásra esküszik. Azt mondja, az leviszi a pattanásokat. De minden ember egy kicsit különbözik, van akinek ez a jó, van akinek más.
2012. máj. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Másik fogamzásgátló?
2012. máj. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nem szedhetek másik fogamzásgátlót mert beteg vagyok és ez egy olyan ami a betegségemen is segít.

köszönöm a tippeket.. a kamillát próbáltam már de mivel nagyon mélyek a pattanásaim én nagyon nem éreztem változást

2012. máj. 18. 16:01
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is próbáltam mindent, semmi nem használt hosszú távon. Most kb. két hónapja rábukkantam az afrikai fekete szappanra. Az elég gyorsan normalizálta a bőröm. Most szorítok, hogy hosszú távú is legyen a hatása.

A fájó dudorokra viszont korábban is jó szolgálatot tettek a pattanás tapaszok. Bármelyik drogériában vehetsz, kb 1000-1500 forint egy doboz. Ebből kell egy korongot ragasztani a pattanásra. Pár óra múlva leveszed, van úgy hogy el is tűnt. A bőr mélyén lévő pattanásokat viszont szinte a felszínre szívja, könnyebb kitisztítani és gyorsabban gyógyul.

2012. máj. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

akkor próbáld ki a diófalevél teát, mint borogatást...

és igyál napi 2-3 liter folyadékot.

2012. máj. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
igen a folyadékkal vannak problémáim sokszor..a szám is nagyon szárad és repedezik.. most iszom egyre többet... a pattanástapasz az kb mennyi van 1 dobozban? mert nekem tényleg nagyon sok van
2012. máj. 18. 16:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy dobozban általában 36 tapasz van.
2012. máj. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én most vettem Dermofil pasztát 7-800Ft volt a patikában és első használatnál már látható volt az eredmény. Csak vigyázz ne teljesen az egész arcod kend be vele (szem környéket hagyd ki, mert iszonyatosan könnyezni fogsz) Mentolos pakolás, kifejezetten pattanásos bőrre. És ha legalább a pattanásokat nem tünteti el elsőre, a fájdalmat enyhíteni fogja. :) Ha nem szárítja a bőröd akkor naponta is használhatod, de ha egy kicsit igen akkor 3 naponta és utána kend be hidratáló krémmel. :)
2012. máj. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!