Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tegnap tetováltattam az...

Eszter_summer kérdése:

Tegnap tetováltattam az oldalamra, rosszul lettem amikor elöször tisztítottam le (ájulás közeli állapot). Ma reggelre belázasodtam. Ez normális vagy forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

2012. máj. 30. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem normalis. A laz azt jelenti, hogy befertozodott. Lehet, hogy nem volt steril a tu; barmilyen betegseget elkaphattal tole. Minel elobb menj orvoshoz.
2012. máj. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ez nem túl bíztató... a tű steril volt, mindenre próbáltam odafigyelni. Köszönöm a segítséget.
2012. máj. 30. 08:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a tű steril volt, de az oldat /tinta/ nem biztos.
2012. máj. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha 'normális' szalonban csináltattad, akkor allergiás lehetsz a festékre például. Ha magánszemély csinálta valamilyen sufnituning cuccal, nagy baj lehet belőle.
2012. máj. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom aktuális-e még a dolog, én egy hónapja jártam ugyanígy. Az oldalamat tetoválták, elég nagy darabon, 3 óra kemény munka...

Kétségbeesetten szóltam a páromnak (tetováló), hogy gáz van, szédelgek, és asszem lázasodok. Konkrétan ő tisztította utána is az oldalam, mert majdnem összeestem.

Ő azt mondta (és máshol, az interneten is olvashatsz róla), nagyobb méretű, hosszabb idejű tetoválás (3-4 óra, vagy annál több) annyira megterhelheti a szervezeted, hogy belázasodhatsz. Ennek az oka, hogy az immunrendszered automatikusan dolgozni kezd a tinta ellen (még akkor is, ha nem vagy rá allergiás, ez egyfajta "idegen anyag", de ennek a láznak azonban maximum 24 óra múlva el kell múlnia teljesen. Nálam így is történt. Még aznap este belázasodtam, másnaptól azonban kutya bajom nem volt!

Minden más esetben azonnal orvoshoz kell fordulni!

2012. jún. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!