Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon makacs ekcéma ellen...

Nagyon makacs ekcéma ellen létezik valami tartós, esetleg végleges megoldás?

Figyelt kérdés

Ilyen tüneteim vannak: hámlik bőr a tenyeremen és a talpamon. A mellkasomon, karomon, lábszáramon fürdés után gyakran jönnek ki viszkető vörös foltok, olyanok, mint egy szúnyogcsípés, csak sokkal nagyobbak. Az utóbbi ellen gyógyszertári tusfürdőt használok, ami elvileg antiallergén, de semmivel se jobb, mint a bolti, csak egy vagyonba kerül.


Bőrgyógyász nem is vizsgált meg rendesen, csak ránézett a tenyeremre és annyit mondott, ekcémás a bőröm és kenegessem naponta testápolóval, mást nem tud adni ellene. Ezt már évek óta csinálom, de semmi javulás. Illetve néha van, hogy a kezemről kb. fél napra eltűnik a hámlás, de aztán visszajön. Nagyon gusztustalanul nézek ki a hámló bőrőmmel, utálom magamat emiatt.


Valami tartós házi módszer kellene pl. gyógynövényekkel vagy hasonlóval. Tudtok ilyet? Kinek mi vált be ez ellen a betegség ellen?



2012. jún. 3. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Teljes életmód váltás segít.

Hosszadalmas, de hatékony módszer.

Ha érdekel, privátban leírom.

2012. jún. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Légy szíves, itt írd le, hátha másnak is hasznára válhat!
2012. jún. 3. 09:40
 3/8 anonim ***** válasza:
2012. jún. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én próbáltam gyógynövényekkel, sajnos nem ment. Egy profi bőrgyógyászhoz mentem el-előtte jártam vagy 4-5nél-gyógyszer kúrát írt fel, plusz rávilágított, hogy tartózkodnom kell bizonyos ételektől.

3 hétig kellett szednem a gyógyszereket, ez két éve volt, azóta szinte tünetmentes vagyok. Én sem vagyok híve a gyógyszeres kezeléseknek, de használt, végsó elkeseredésemben fordultam ehhez a módszerhez-nem csak hámlottam, hanem gennyes, vérző sebek voltak a kezemen.


Nekem amúgy stressz miatt is kijött/jön.


Magándokihoz kell menni, igaz nem oclsó, de megéri.

Még annyit, hogy testápolók nagy része is tele van mindenféle szrral, azok csak "hizlalják" az ekcémát.

Vitamindúsabb étrend, de előtte kiszűrni azt, amitől előjönnek a tünetek, amire allergiás vagy.

2012. jún. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A testápolóm is gyógyszertári, nem tudom, azok mit tartalmaznak. Évek óta van ez a betegségem, azóta több bőrgyógyásznál is voltam, de mind legfeljebb csak krémeket írt fel, amiket használgattam, de nem segítettek. Egyik se küldött el pl. allergiavizsgálatra vagy hasonlóra. Magánorvosra nem futja, munkanélküli vagyok.
2012. jún. 3. 09:58
 6/8 anonim ***** válasza:

A kúra személyre szabott.

Általános tanácsok:

- bélflóra helyreállítása

- cukor, finomított ételek elhagyása

- vegyszermentes kozmetikumok, tisztítószerek használata


A gyógyszertári kencék általában nem felelnek meg.

2012. jún. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Dermovate krém!
2012. jún. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia,

Esetleg megpróbálhatod a mirtill krémet.

Sajnos kicsit borsos az ára.Vagy nekem a lorinden-A nevü krém segített amikor tényleg nagyon csúnyán hámlott a lábamon a bőr.A lorinden-A viszont csak vényre kapható.

A mirtillt csak utána próbáld szerintem,mert igaz nagyon jó krém,de nem minden esetben múlasztja el az ekcémát.

Egyébként az életmód váltás és egészséges táplálkozás is nagyon jó tanács és a magánbőrgyógyász is,mert én is voltam sztkban bőrgyógyásznál de azzal sokra nem mentem.

2012. jún. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!