Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem olyan nagy a problémám,...

Nem olyan nagy a problémám, de szánnátok rám pár percet? (Igazából esztétikai dolog, de azért szívesen elolvasnám egy hozzáértő ember véleményét)

Figyelt kérdés
Szóval 20 éves vagyok. 5-6 éves korom óta sportolok (futás, foci főleg...nem profi szinten). És ami tulajdonképpen zavar az, hogy a lábaim és a karjaim eléggé vékonyak...vagyis vékonyabbak az átlagnál, de nem olyan vészes. A magasságom 183cm, súlyom 70-73kg (ez egy kicsit ingadozó és jó volna pár plussz kiló is) testalkatomat sokan szálkásnak találják, de engem zavar hogy végtagjaim vékonyabbak az átlagnál. Bár a teljesítménnyel meg voltam elégedve. A láb munkámmal (futás, mozgékonyság, erő...szóval ami a fociban érintett) és a testi erőmmel is (nagyobb súlyokat tudok megmozgatni, mint nagyobb termetü társaim). 15 éves koromban döntenem kellett és a sulit választottam a profi sport helyett, de a focit azért nem hagytam abba (heti 1-2 alkalommal volt foci és egy időben futsaloztam is). De kb. fél éve már nem jut elég idő a szeretet hobbimra és akkor úgy gondoltam, hogy a súlyom is beállt: 75kg (sohasem fogytam és nagyon nehezen szedtem fel a kilókat). De elkezdtem fogyni. Lementem 68kg-ra és úgy láttam a lábaim is kisebbek lettek (amúgy sem volt vastag...szóval). Szeretnék felmenni megint legalább 75kg-ra és azt is szeretném, hogy a lábaim és a karjaim is vastagabbak legyenek. Múltéven fekvőtámaszoztam meg hasonlók, hogy formában tartsam a testem. Kondi terembe is jártam, de nem sűrűn (időhiány). Bár éreztem, hogy segít valamit. Erősebb is lettem és a fizikai akadályokat is könnyebben vettem. De ez a testemen nem lehetett észrevenni. Ugyanolyan kis vékonyka maradtam. Nekem olyan, mintha "be lenne égve" az izomzatom (elég nehezen megy/ment a nyújtás is mindig). Fogalmam sincs mit kezdhetnék magammal. Formásabb is akarok lenni (esztétikai szempont) és a teljesítményemet is szeretném visszakapni/fejleszteni.
2012. jún. 5. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sportolj megint. Egyébként ha aktív sport mellett is vékonyak voltak a végtagjaid, most se nagyon kell másra számítani. Kifejezetten arra kell edzeni, akkor vastagodhat.

Egyébként nőként mondom, hogy nem rég egyetemi focimeccsen nézegettük a fiúkat, és mindegyiknek tök pipaszár lába volt:D Nem hiszem, hogy a tiéd vékonyabb lenne az átlagnál, sok fiúnak ilyen.

2012. jún. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.

ha sportolsz -> többet eszel -> nőnek az izmaid -> súlyra is nehezebb leszel -> dögös macsó leszel :-)


De nem hiszem, hogy újat mondtam neked :-).

Én nő vagyok és engem is mindig zavart, hogy girnyó vagyok és nem tudok hízni de végül jobb, mint pont az ellentette lennék...én is sportosan vagyok girnyó, ez van :-)...jobb, mintha nem fitten lennék kövér.


Egyszer a mekdóba jártam 2 hétig reggelizni, hogy hízzak...abban az időben nagyon lefogytam. Sikerült is hízni, persze ennek a hízásnak nem sok értelme van. Szóval nem nagyon javaslom.


Szerintem sportolj és azért barátkozz meg a gondolattal, hogy sosem lesz belőle egy Swarci :-). DE EZ NEM IS BAJ :-)!!

A szálkás fiúk sokkal szebbek...én pl. kifejezetten nem szeretem a feltuningolt izompacsirtákat...nekem a kevesebb több :-). De hát nem nekem akarsz tetszeni :-D.



Szóval irány a sport. Egyébként meg szénhidráttal lehet a leggyorsabban hízni, ha feltétlen akarsz.

2013. febr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!