Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szteroid (Medrol) szedése...

Szteroid (Medrol) szedése közben mellékhatásjként jó nagy bőrfelületen jelentkező pattanásszerű, kiütéses bőrrel ki lehet menni napra? Napozni? Strandolni? Vízbe menni?

Figyelt kérdés

Lassan a negyedik hónap végére érek, mióta a Medrolt szedem. "tüdő-szarkoidózisra" (Pulmonary Sarcoidosis) írták fel nekem, és számtalan nagyon kellemetlen mellékhatása mellett jó nagy bőrfelületeken kiütéseket okozott. Kb 2-3-4mm-enként jelentkeztek és mind úgy néz ki mint 1-1 pattanás. Csak épp nem nagyon szoktak kifakadni. Már megszoktam hogy ottvannak a teljes felsőtestemen és a fejemen is, és kenőcsőkkel, spéci mosakodó szerekkel egész jól el lehet halványítani őket... Na ennyit a körülményekről.


Szal eljött a nyár, és kíváncsi vagyok kimehetek-e a napra és bemehetek-e a közösségi fürdőkbe ezzel. Ide értve a klóros medencéket, a természetese vizeket vagy akár az egyszerű napozást is...!?!?!? ....és ha igen, akkor mire kell vigyázni?


Köszönöm a megtisztelő válaszokat!



2012. jún. 8. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Az orvosod mit mondott a kiütéseidre?

A Medrol mellékhatása lehet az is, hogy belobbantja az esetleges fertőzéseket, lehet nálad is erről van szó.

A legtöbb bőrtünet napoztatható (nem mind).

Jobb lenne erről az orvosod véleményét kikérni.

2012. jún. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az van, hogy eddig nem kérdeztem orvost róla. Csak néhány hetente kell visszamennem a dokimhoz, így csak legközelebb tehetem meg. Ráadásul - hírtelen ötlettől vezéreltetve - most hétvégén mennénk családdal ki strandra, így - mivel most péntek van - nem is igazán tudok orvoshoz fordulni a kérdésemmel....
2012. jún. 8. 19:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Medrol mellett nem nagyon szabad szerintem napozni. Én nekem vesebetegségre kell szednem. Alapjáraton voltak a nyakaom barna foltok /az a vesebetegségre utalt előtte is/ de azok iszonyat halványak voltak. 1 éve mikor megkaptam utána egy nap kinn voltunk takarítani /a ház körül. Mit ne mondjak félóra múlva mell alatt és a nyakam már nem halvány barna volt hanem korom fekete. Ez csak pár hónap múlva tűnt el. Ezt valószínű nálam a medrol okozta. Nem tudtak mit tenni. Vízbe nem nagyon mennék bele így.
2012. jún. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!