Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kullancscsípés! Mi a teendő?...

Kullancscsípés! Mi a teendő? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval volt bennem egy kullancs... körömmel, körkörös mozdulattal távolítottam el. A kullancs fejével ilyenkor mi történik? Lehetséges hogy beleszakadt? Mi a teendő ilyenkor? Mit tegyek??? Lesz bajom?? Nem fúródott nagyon szerintem belém, nagy része volt még kint nagyon... Félek!!

2012. jún. 13. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


A forrástól függetlenül, egy kullancs kb ennyire megy bele max. egy emberbe, akit épp megcsíp. Körkörös mozdulat alatt nem tudom, pont mit értesz, de még ha be is szakadt a feje a kiszedés közben, az önmagában nem jelent nagyobb gondot, szervezeted szépen kilöki rövidesen magából.


Bár sok kullancs fertőzött, azért nem az összes péládny, így fertőzéstől sem kell mindenképp rettegned. Nem tudom, vagy-e oltva kullancs-encephalitis ellen, az pl megvéd attól a fertőzéstől.


Ha bármilyen szokatlan fejfájás, tarkótáji kötöttség, ilyesmit észlelsz, menj orvoshoz.


A másik terjesztett betegség a Lyme kór, kezelni jól lehet, csak észre kell venni. Legklasszikusabb tünet a nagy piros folt a csípés helyén, ami kokárdaszerűen veszi körül azt.


pl: [link]


Ha ilyet látsz, vagy sokáig nagyon piros marad a csípés környéke, akkor is el dokihoz.


De bennem rengeteg kullancs volt már, és még semmi bajom nem lett tőlük, ne pánikolj fölöslegesen :)

2012. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :D Körkörös mozdulat alatt annyit érzek hogy kicsit csavarva, az óramutató járásával ellentétesen, mert ezt olvastam. Lyme-foltot nem észlelek, de figyelni fogom a helyét, bőrpirosság sincs, kicsit meg van duzzadva a helye, kb mint egy kissebb pattanás, de nem piros. Lekentem fertőtlenítővel, Beotva pedig be vagyok, de nem mind a 3 oltást kaptam meg, hanem csak az elsőt és a másodikat.
2012. jún. 13. 14:09
 3/7 A kérdező kommentje:
Jah és szerintem nem is szívta meg magát...mert egy picike fekete izé volt csak, nem volt a potroha felduzzadva...
2012. jún. 13. 14:11
 4/7 anonim ***** válasza:

A kórokozók ha jól tudom a nyálával kerülnek be, a megszívódása annyira nem játszik szerepet. De pont ezért kell figyelni arra, hogy a potrohát ne nyomja össze senki, mert akkor "visszaköpik" a maradékot :) És az is fertőz.


A kiszedéssel kapcsolatban én már hallottam sok véleményt, jó-e a tekergetés v nem szabad, mondanak mindenfélét, tulképp most már mindegy, kijött, nem? :) A helyén meg a pici duzzanat egy ideig természetes, helyi immunválasz, majd lelohad.


Az oltásokat mennyire régen kaptad meg? A teljes védelemhez nem árt mind a 3, de már 2 is jelentősen javítja a védekezőképességed

2012. jún. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát az oltásokat már évekkel ezelőtt... úgy 4-6 éve
2012. jún. 13. 14:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Hm-hm. Azért, ha sokszor jársz természetbe, én beadnám az emlékeztetőt :)
2012. jún. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon ritkán járok, most is csak egy kirándulás miatt.
2012. jún. 13. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!