Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a lelki betegsége...

Mit gondolsz a lelki betegségekről/ lelki fájdalmakról?

Figyelt kérdés
pl. néha előtörnek belőlem, úgy hogy mindent rossznak látok amit addig jónak láttam, bár nincs valami nagyszerű életem, nagyon magányos vagy 19 éves létemre, mert kiskorom óta nehezen beilleszkedő vagyok, és gyakran sok mindent elfolytok, talán ezért tör elő belőlem néha, s olyankor annyira káószként látok, minden apró dolgot összeteszek, és olyankor nagyon kilátástalan az életem, nem tudom, hogy mit akarok, az a baj, hogy ha tudom mit kell tennem, de mégsem teszem, akkor 1.erőtlennek tartom magam, bízva abban, hogy küzdenem kellene, vagy 2. hiszek abban, hogy valami lelki oka van, és annyira zűrzavaros, volt már úgy, hogy mindent érzést félre söpörtél, és csak egyszerűen felálltál, éltél és minden rendbe jött? Mit gondolsz a lelki betegségek miatti "nyávogásról"?

2012. jún. 18. 19:15
 1/7 Bit válasza:
Mondhatni ebben a korban normális az ilyen.Ilyenkor az ember még nem tudja mihez kezdjen, néha értelmetlennek lát mindent.Én ezt nem nevezném nyafogásnak,hiszen mindenkinek vannak problémái, amiket a külvilág gyakran nem ért meg.Azt tudom tanácsolni hogy próbáld meg mindenben észrevenni a szépet,néha nehéz lesz, de hidd el ott van!Esténként miután lefekszel gondold végig a napod,találd meg a szép pillanatokat,hiszen mindig ott vannak.Ha meg nem érzed magadban az erőt gondolj csak arra hogy még az élet előtted áll,pl ezelőtt 1 évvel gondoltad volna hogy mik fognak történni veled?Nem hinném,épp ezért gondolj arra h még annyi meglepetést tartogat neked az élet, ezért érdemes élni!Soha ne veszítsd el az életben való hited!
2012. jún. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1x is azt, hogy itt ugyis mindenki csak bszogatja a masikat.

2x pedig mindenkinek vannak ilyen melypontjai, enis epp ott vagyok.

3x bogd ki magad, vagy szard le, es kezdjuj dolgokat, uj eletet, kezdj el uj embereket megismerni, es ne foglalkozz a zavaros erzesekkel.

2012. jún. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
épp ez az. mindig észre veszem a szépet. művészi szemmel, mert művész szakon vagyok, de egyszerűen ez nem elég nekem. mindenki ezzel VIGASZTALJA magát, hogyx a kis szépséget keresi, szeretnék sok mindenen változtatni, jó életet. ezt a fogalmat leginkább barátokban látom... talán csak figyelmetlen vagyok, és gyenge, ezen kéne változtatnom. asperger vonás, hogy nem tudok emberekre ráhangolodni ráfigyelni
2012. jún. 18. 19:33
 4/7 Bit válasza:
El kell foglalnod magad, olyan dologgal amiben örömöd leled,akár a barátokkal való lógásban, akár egy másfajta hobbiban.Tedd azt amihez kedved van úgy érzed örömöt okozna neked!
2012. jún. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, erre a mondatra volt szükségem:D le is sz*rom:) abban a (tév)hitben éltem, hogy érzések irányítják az Embert!
2012. jún. 18. 19:37
 6/7 anonim ***** válasza:

A menekülés: végső soron nem megoldás, legfeljebb olykor, átmenetileg.

Tehát javaslom, inkább nézz szembe érzelmeiddel újra és újra. Óriási mázlid van, hogy művészhajlamod van, hiszen a művészi önkifejezés lényegileg segíti ebben az embert.


Van egy sejtésem, hogy netán visszaigazolásokat is vársz olykor(?) Az előbbi mondatod -ami az előző előtti hozzászólásra utalhat- mintha erre utalna. Mellékesen olykor jól jöhet, de alapvetően az öncélú visszaigazolásoktól nem jut előbbre az ember általában; úgy vélem.


A "mindenben szépet látni" egy önbecsapás, meglátásom szerint. Persze az optimizmussal egyet értek, ám a "vetítsünk a rosszra is jót" elvű önbecsapással már nem. Inkább szerintem igyekezz tárgyilagosan vizsgálni és megismerni a világot, ez az egyik kulcs.

A "mindenre szépet vetíteni" helyett inkább javaslom MEGKERESNI a VALÓBAN szép, igaz, őszinte dolgokat az életben, a világba, mert azok is léteznek.

2012. jún. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
sorry: világba=világbaN.
2012. jún. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!