Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az anyajegyeket el lehet...

Az anyajegyeket el lehet bármivel távolitani a bőrről, a szikés, lézeres eltávolításon kívül?

Figyelt kérdés
Van 1 nagy anyajegy a karomon.Az orvosok szikés kimetszést javasoltak,azonban én ezt mindenképp szeretném elkerülni ha lehet,szeretnék más módot találni erre.Lézeres eltávolítás nem jó,mert mintát vennének a kimetszett részből.

2012. jún. 21. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért baj, hogy mintát vennének a kimetszett részből? Ennek csak örülnék, pláne, ha megnyugtató eredményt hozna.
2012. jún. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Antimod ***** válasza:
Minden anyajegyeltávolítás után kötelező a szövettan, már csak azért is, mert abból látszik, maradéktalan-e az eltávolítás. A lézeres beavatkozást egyes bőrgyógyászok nem ajánlják anyajegynél, nyilván okkal.
2012. jún. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az nem baj,hogy mintát vesznek,az a gond,hogy szeretném elkerülni a szikét,ha bármi mód van rá,úgy eltávolítani az anyajegyet.
2012. jún. 21. 17:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne akard elkerülni a szikét és ne hidd el senkinek, hogy valami kencézés majd megoldja a problémát. Ha olyan az anyajegy, hogy bármi gyanús jelet mutat, vetesd ki! Néha napokon múlik az életed, bár nem is tudsz róla! Én is kivetetnék minden anyajegyet, ami nem tetszik, szikével, ahogy már vettek is le rólam nem is egyet. Az édesapám viszont régen belehalt egy el nem távolított anyajegybe.
2012. jún. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az anyajelet csak akkor kell levetetni ha az orvos mondja.Mindenképp ki kell vágni mert nagyon mély a gyökere,és ráadásul el kell küldeni szövettanra is.Ha az orvos azt javasolta hogy ki kell szedni akkor nincs más választásod.Nekem is volt amit kiszedtek,el érzéstelenítették körbe és aztán kivágták majd összevarták.Nem kell félned mert nem fáj!És hamar megvan.
2012. jún. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem se kerüld el a szikét nekem éppen ma szedtek le 1 anyajegyet a két szemöldököm közül.Semmit se éreztem, az érzéstelenitő 1 kicsit kellemetlen volt de ki lehetett birni,és ingyen van....:)) Szóval szerintem a szikés megoldás a legjobb. 13/F
2012. aug. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!