Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Olvastam tegnap párdolgot az...

Stb. kérdése:

Olvastam tegnap párdolgot az Autista betegségről. Amennyiben jól értettem ez a betegség arról szol hogy a gyerek bezárul a saját világába. Ezt hogy értsem? Nagyon érdekelne, és ha lehetne olyas valaki mondjon erről aki konkrét dolgokat tud.

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm.:)

2012. jún. 27. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez még az orvostudomány számára is rejtély, hogy ezt az agy hogy valósítja meg, konkrét információt erről nem fogsz kapni szvsz.

Max. tapasztalatokat azoktól, akiknek autista gyermeke van, de az sem magyarázat arra, mi játszódik le a fejükben.

2012. jún. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 shoona:D ***** válasza:

Úgy értsd ,hogy az autisták nem teremtenek kapcsolatot a külvilággal.Nem vagy nem mindig vesznek tudomást a körülöttük lévő dolgokról.Nem szeretik ha idegen közeledik feléjük,és rosszul viselik a gyors változásokat.Van autista ismerősöm,ő például nem beszél vagy ha igen akkor halandzsázik.Mindig meg kell mondani neki előre hogy hova viszik ,mert különben sírógörcsöt kap.De vannak autisták akik olyan szinten vannak hogy képekkel tájékozódnak(pl:lerajzolják neki a szüleit ,a házukat,a dolgokat amiket szeret és ha valami kell neki akkor csak rámutat a képre).

Minden közhiedelem ellenére az autistáknak vannak érzelmeik,csak nem képesek kimutatni.Igenis szükségük van a szeretetre,és ők is képesek szeretni.El kell fogadni őket,úgy kell hozzájuk viszonyulni mint másokhoz.Ugyan olyanok mint mi ,csak másképp látják a világot. :)

2012. jún. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 shoona:D ***** válasza:
Ha van még kérdésed nyugodtan mond,engem is érdekel a téma. :D
2012. jún. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oké.,köszi

Elég furcsa...ha úgy nézzük,akkor hasonlít a magányra vagy depresszióra nem?:D(persze csak egy kicsit):)

2012. jún. 27. 11:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az autizmusnak is vannak fokozatai. Nem mindenki annyira súlyos, hogy nem tud kapcsolatot teremteni, nagyon széles spektrumú a megnyilvánuló "betegség".

Sokaknak vannak különleges képességeik, a matematikai képességektől kezdve a hihetetlen memóriáig, de ezt nem lehet általánosítani. Van, akinek ilyen képességei vannak, csak annyira nem tud kapcsolatot teremteni a külvilággal, hogy nem tudja kimutatni, borzasztó egy állapot, önmagad börtönében élsz.

A depresszió azért más, az autistákon nem a bánat és szomorúság a bezártság oka, ők nem szomorúak a nap 24 órájában, nem látják a helyzetüket kilátástalannak.

2012. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
értem..nagyon szar egy dolog az biztos.:(
2012. jún. 27. 15:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Uta Fridth: Autizmus elég jól leírja a fogyatékosságot. Nem betegség!
2012. jún. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!