Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az hogy homeopatias gyogyszer?

Mi az hogy homeopatias gyogyszer?

Figyelt kérdés
nemreg vettem egy ilyen homeopatias nyugtatot (csak ilyen stressz elleni ize) olvastam rola es eleg jo meg minden csak azt nemertem mi a kulombseg a rendes tabik es a homeopatias gyogyszer kozott.lehet hogy buta vagyok de ez van:S elore is koszi
2008. máj. 1. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

A homeopátiás gyógyszerek alapelve, hogy vesznek valamilyen erős mérget, majd ezt addig higítják, amíg gyakorlatilag nem marad benne hatóanyag.

Tehát ezeknek a gyógyszereknek ugyanaz a hatása, mint a placebónak. Vagyis csak a fejedben hat.

Mondjuk ez nyugtatónál elég is.

Engem csak egy dolog zavar: az ára. Az húzós - az önköltséghez képest. Ami gyakorlatilag nulla.

2008. máj. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Végülis a lényege az, hogy természetes dologból állítják elő. A nyugtatót nem tudom, hogyan, de öcsém allergiára szedi, és nekem azt mondták, hogy annak pont az a hatóanyaga, ami az allergiát kiváltja, csak legyengített formában, ami ellen a szervezet tud védekezni, így megtanulja kivédeni az allergiát is. Állítólag a többi is ilyen elven működik.
2008. máj. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A homeopátia szó görög eredetű, jelentése: hasonló betegség, innen ered a magyar neve: hasonszenvi gyógymód. A terápia alapelve, hogy ha egy anyag nagyobb mennyiségben előidéz bizonyos tüneteket, akkor kis mennyiségben alkalmazva mellékhatások nélkül gyógyítani képes az ugyanazokat a tüneteket kiváltó betegséget. A homeopátia vezérelve: hasonlót hasonlóval gyógyítunk. Ez a felfogás több ezer éves múltra tekint vissza, habár a módszer csak aránylag későn, Samuel Hahnemann német orvos, vegyész és nyelvész (1755-1843) munkássága nyomán vált önálló terápiás ággá.
2008. máj. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A homeopátiás szó jelentése, hogy emberbarát. Tehát természetes anyagokból csinálják, amihez nincs hozzászokás, meg ilyesmi. Semmi méregről nincs benne szó.
2008. máj. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy a Kérdező azt írta "...elég jó, meg minden"

Tehát neki jó.

Ennyi.

2016. júl. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!