Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek fél vese buktatóna...

Szerintetek fél vese buktatónak számít a katonai szelekción?

Figyelt kérdés

Túl nagy problémám nincs vele, a felvételi erőnléti alkalmassági tesztfeladatokat kisujjból kirázom, ahogy elnézem őket.

Azt még fontosnak tartom megemlíteni, hogy katonaorvos szeretnék lenni, nem rendes katona. Talán nekik elég az alkalmasságin átmenni és nincs olyan tüzetesebb, mélyreható vizsgálatuk?



2012. júl. 4. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem örülnek, ha vannak még jelentkezők. főleg ha orvos akarsz lenni, miért is kifogásolnák? nyugi, ezen nem fogsz bukni! ;)
2012. júl. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha jó köröd van elküldenek még kivizsgálásra, hogy beigazolják hogy nem jelent majd gondot. Első, szerintem meglepődnél hogy hányan akarnak katonának, katonaorvosnak menni. Miért van egy veséd? Ha műtét miatt még az is lehet necces. Bár szerintem nem fog gond lenni ha a felvételit teljesíted nagyon jóra és más gond nincs. Nálunk anno vagy 8-an akartak katonának menni. 1 ember jutott be pedig nem a gyengébbje ment, szóval ha kiszórnak se hinném hogy elsősorban e miatt:) Sok sikert a felvételihez! :)
2012. júl. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Katonaorvosnak az orvosin kellene tanulni, nem?
2012. júl. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak békeidőben.
2012. júl. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Születésemtől fogva van egy vesém, ami szerencsére következetesen nagyobb, így szinte kettő helyett kifogástalanul működik. A sok sport és az emiatt való étrend hatása együttesen ezzel, hogy egy kicsit magasabb a húgysavszintem. De a lényeg, hogy semmi műtét nem volt a dologban, tehát semmi immunszupresszió vagy ilyesmi nem játszott közre. Alig szoktam beteg lenni. Az állóképességem is elég jó, ezért gondolom, hogy átmennék az alkalmasságin. Mert ugye oda nem csak puszta erő kell, hanem jó kardió tulajdonságok, de ebbe most nem akarok belemenni.


Ha jól tudom, napjainkban az a procedúrája ennek, hogy elvégzem az orvosit, és utána van egy utánképzés, valami katasztrófasebész ha jól tudom. De ha valaki ezt tudja, mert konkrétan ő maga az, vagy ismer olyat, aki katonaorvos (pl.:második válaszoló), akkor szívesen meghallgatnám, hogy milyen úton lehet oda eljutni. Egyáltalán jól értelmezem, hogy hat év orvosi és utána megyek továbbszakosodni ebbe az irányba, tehát teszem azt akár rezidenskedhetek is ezalatt egy itthoni honvédkórházban? Vagy ez pontosan hogy megy?


Egyébként ez hosszú történet, de mindig is orvos akartam lenni. Hogy a jó fizikumomat is hasznosítsam, úgy gondoltam, ez jó kombináció. Aztán mikor kiderült a vese-dolog, akkor letettem róla, elkezdtem más irányokba is nézelődni (biomérnöki, bionika stb.). Elég sokat gondolkoztam, és úgy látszik, az utolsó pillanatban mégis az orvosit jelölöm meg. Talán a katonaorvosnak még itthon jobb a helyzete. Ha meg nem, elvégzem az orvosit, akár törvénybe iktatják a röghöz kötést, akár nem, és kimegyek külföldre dolgozni, hacsak nem javul addig a helyzet itthon-mert lassan olyan orvoshiány lesz, hogy remélem rájönnek, hogy a méltányos fizetés az, amivel marasztalni lehetne őket.


Egyébként a felvételim jó. Kitűnő lett, az alapok mind ötös 90% felett és inkább közelebb a 100-hoz, az emelt biosz meg a (sima) kémia mindkettő 82 %, ezenkívül van egy közép és egy emelt nyelvvizsgám, utóbbi angolból. Kb. 440 pontom lehet, nem tudom pontosan. Valamelyik vidéki orvosit jelölném meg, úgy gondolom, egyből fel is vennének, ezért nem nagyon számít, hogy mit jelölök be másodiknak.


MA fogom valszeg véglegesíteni a sorrendet, és eddig a Pázmány mol. bionika és eközött ingáztam. Úgy látom, hossza, hosszas mérlegelés után, hogy mégis a régi álmom, az orvosi lesz az.

2012. júl. 5. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!