Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Könnyített gipsz felnőttnek...

Könnyített gipsz felnőttnek lábra kb mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Páromnak elszakadt a bokaszalagja (műtötték) fekvő gipsz után könnyítettet szeretne. Azt tudom, hogy nem támogatja a TB, így érdekelne, hogy mennyibe kerül (a járócipővel vagy mivel együtt)

Akinek mostanában volt kérlek segítsen.

Köszönöm!



2012. júl. 11. 09:19
1 2
 1/12 Gyakor ***** válasza:
100%
Nekem is műtött bokaszalag volt, igaz, hogy vagy 4 éve, és énis könnyített gipszet kértem, körülbelül 6-8e Ft volt akkor. Szerintem, ha megengedhetitek, akkor megéri, mert nagyon könnyű és strapabíró. egy kb 400ft-os kínai papucsot felvettem a gipszre, mert járás közben nem sokat tompít a gipsz, meg nincs olyan sarokbetét benne, mint a sima gipszekben, így elkopna a betonon, meg töredezne.
2012. júl. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mindenképpen ilyen lesz, csak kíváncsi vagyok, hogy kb mennyi lehet.

Köszönöm a válaszod.

2012. júl. 11. 15:03
 3/12 A kérdező kommentje:
Jajj még annyi, ha már sajnos van tapasztalatod a dologról :( Miután levették a gipszet mennyire volt nehéz járni? Mennyi utána a rehabilitáció? Teljesen rendbe jött a bokád? Páromnak ajánlották a műtétet a kórházba a jobb gyógyulás érdekében (50 fokban nyílt meg a szalag-vagy mi- és ez már a 2. gipsz korábban is volt hasonló miatt 6 hét szenvedése de akkor még nem kellett a műtét)
2012. júl. 11. 15:12
 4/12 Gyakor ***** válasza:
100%
miután levették, először furcsa volt , hogy tudom hajlítani, de semmi gyógytornára meg hasonlókra nem volt szükség, egy-két nap alatt visszaszoktam, hogy tudok rendesen járni, és mondhatni teljesen meggyógyult, azóta nem volt rá panaszom. szóval nem kell tőle félni :)
2012. júl. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Időközben persze már megkapta a gipszet a párom, de az anyukája fizette...és nem hajlandó elárulni mennyi volt. Gondolom nem 2 fillér, azért jó lenne tudni.
2012. júl. 16. 15:40
 6/12 anonim válasza:
100%
Nekem tegnap raktak fel könnyített gipszet. Az orvos felírta egy cetlire, hogy mi kell, és a férjemet leküldte a kórház ortopéd szaküzletébe a cuccokért. 2 tekercs 10 cm * 3,6 m-es könnyített gipszet írt fel, meg 1 tekercs alábélelőt, ami egy nagyon jó puha anyag, s ez így összesen 6300 forintba került (Karcagon - nem tudom máshol is ennyi-e). Ez egy térd alattig érő gipszre volt elég. Járótalpat nem írt, mert az olyan 4-5 ezer forint körül van, és azt mondta, hogy helyette bármilyen olcsó kínai papucs is megteszi, csak az a lényeg, hogy ne a gipszet tapossam. Remélem tudtam segíteni. :)
2012. júl. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hú te szegény :( Akkor most neked is pár hét szívás jön :( A párom is nagyon küzd már és még hátra van 3 hét.


Közben elszólta magát az anyuka, hogy 9e körül volt. (ő kapott járótalpat, de neki elég nagy lába van muszáj volt. Főleg azért, mert egyszerűen sehol nem találtunk olyan cipőt amibe gipszes lábbal belefér. Béna az a járótalp és nehéz vele menni ezért akartuk lecserélni, de nála ezt nem sikerül)


Jobbulást neked is! Mi történt egyébként amiért gipszelni kellett?

2012. júl. 24. 08:50
 8/12 anonim válasza:
100%
Tiszafüreden a szabadstrandon mentem le a partra és mivel vizes volt a papucsom, felcsúszott lábszárig, reccsent egyet a lábam. Akkor még nem tudtam melyik, mert mind2 fájt, de a jobb lábamon a papucs pántja szétpattant(Nike gumipapucs), a balon viszont nem, s mondtam a többieknek, hogy gyorsan szedjék le a lábszáramról, húzzák le. Utána rájöttem, hogy nem tudok ráállni, később otthon a kórházban a sürgin megröntgenezték, s mondták, hogy külboka törés. Szerencsére nem modult el, nem kellett műteni, meg semmi egyéb, csak begipszelték, illetve helyesbítek: gipszsínt kaptam. Ez az egy hét fekvőgipsz a halálom volt, mert a sín nagyon nehéz volt, húzta a bokámat, ha felkeltem. Így döntöttem el, hogy könnyítettet kérek járógipsznek, de nagyon jó. Mindenhogy tudok benne aludni, bár még járni nem járkáltam benne, csak terhelgetem, mert a 68 kg-om egyszerre érzem, hogy sok neki. 6 hétig kell rajta lennie, de szerintem 5 és fél hét után levetetem, mert szept. 3-án kezdődik az iskola és mennem kellene dolgzni, bár nem hiszem hogy 3-4 nap alatt megváltom a világot járás terén...
2012. júl. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hű ez elég rosszul hangzik. Vajon leveszik korábban? Mert a párom is azon gondolkodik, hogy leveteti egy kicsit korábban. Vele szombati napon történt a baleset, de mivel műtötték és kedden engedték haza, kedd a "fordulónapja", de gondolkodik azon, hogy egy pénteki napon leveteti. Hátha leveszik hamarabb.

Ő is örül, hogy a könnyített mellett döntött, sokkal mozgékonyabb benne, igaz már egy kicsit mállik a szélein, de még így is bőven jobb lehet, mint egy dög nehéz rendes gipszben.

2012. júl. 24. 09:37
 10/12 anonim válasza:
100%
Szerintem előtte pénteken simán leveszik, gondolom azon a pár napon már nem problémázik az orvos,főleg ha elmondja neki miért is szeretné levetetni. Akkor jobbulást, gyógyulást kívánok! :)
2012. júl. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!