Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Figyelitek magatokat? Én...

Figyelitek magatokat? Én állandóan ellenőrzöm magam.Ami a párom szerint már beteges. Mentem már orvosokhoz is, de szerintük a fejemben kellene rendet tenni....nem tudom:(

Figyelt kérdés

Folyton lesem az anyajegyeim(nézték), cicim(nézték),vérnyomás, torok(nézték) szóval mindent.

Gyakran úgy érzem megörülők, de nem tudok leszokni róla.

Szerintetek is beteges dolog?


2009. júl. 13. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

énis szoktam ellenőrizgetni magamat, testúlyomat, körmeim állapotát, torkomat, plusz olyanokat, amik utalhatnak arra ha vmi nem stimmel bennem. én nemérzem magamat "betegnek" ettől, mivel nemcsinálom túl gyakran, és nem beszélek be magamnak betegségeket.

ha tesem vagy ilyen, pl nemtalálod ki minden nap h hú, ezaz anyajegy nagyobb mint volt, és rohansz az orvoshiz, akkor sztem nem beteges. akkor beteges, ha bebeszélsz magadnak dolgokat, amik nincsene is úgy.

2009. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De sajnos, én képes vagyok bebeszélni magamnak, és így néha már úgy érzem megörülők.Én napjában többször bogarászom magam:((

Köszi,hogy írtál:)

2009. júl. 13. 14:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit az. :) Én a hajamat nézem állandóan hogy nem vagyok-e tetves.... (eddig még egyszer sem voltam..soha!)

Szőke a hajam és ciki lenne ha a párom vagy a barátaim vennék észre , és én tőlük hallanám.

2009. júl. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez mentális betegség, nem "kicsit" beteges, hanem ez betegség. El kell menni orvoshoz, mert nem az anyajeggyel, nem a torkoddal, hanem a fejedben van baj. Azt ki tudják kezelni, a képzelgéseket meg lehet szüntetni.
2009. júl. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez hipochondria, és nem normális dolog. tipikusan ebből áll, hogy kényszeresen figyeled a testedet és minden apróságot felnagyítasz és bebeszélsz magdnak egy betegséget, és egyből a legrosszabbra gondolsz. én is ezzel küzdöttem egy ideig, amikor már azt beszéltem be magamnak, hogy agydaganatom van, akkor teljesen kikészültem és sírtam, és akkor eljutottam egy pszichiáterhez, aki sokat segített. nem tűnt el nyomtalanul a dolog nálam, de már képes vagyok kontroll alatt tartani és nem vizsgálgatom magam annyit. neked is ezt kell elérni. fordulj vele pszichológushoz, mert különben tovább romlik a helyzet.
2009. júl. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!