Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi idő mire kiadják az...

Mennyi idő mire kiadják az Európai Uniós egészségügyi kártyát? Kell hozá valami, vagy csak bemegyek az OEP-hez és közlöm, hogy nekem ilyen kell?

Figyelt kérdés
Mivel nem Magyarországon (más EU-s államban) kell dokihoz járnom, így arra lenne szükségem.
2012. júl. 18. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
bemész, odaadod a magyarországi taj kártyádat és kitöltesz egy kérelmet, hogy szeretnél igényelni eu-s egészségbiztosítási kártyát. 2 perc alatt kiállítják, meg is kapod ott helyben.
2012. júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rögtön kiadják, legalább is nekem, két éve, vidéken, rögötn kiadták :)

Közlöd h neked ilyen kell.

2012. júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Remélem még most is -és ott is- ehhez a rögtönhöz tartják magukat, mert ahol intézni tudjuk elég nehéz felfogásuak. Viszont jó volna, ha már most meglenne.

2012. júl. 18. 12:32
 4/7 anonim válasza:
De ehhez Magyarországon biztosítottnak kell lenned.
2012. júl. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát az a helyzet, hogy intézkedés sorozatában ma találták ki, hogy ilyet kell kikérnem Magyarorszégról. Viszont ahhoz, hogy el tudjuk kezdeni az intézkedést ki kellett már kérni egy olyan nyomtatványt, ami mutatja, hogy meddig voltam ott biztosított. Magyarországon már nem rendelkezem munkahellyel, és nem is fizetjük a TB utánam. Március 3-áig fizetve volt a volt munkahelyem által.

Akkor ez bukta?

2012. júl. 18. 12:41
 6/7 A kérdező kommentje:

Amúgy tényleg rögtön ki kell adniuk:

"Amikor Európai Egészségbiztosítási Kártyát igényel, a helyi hatóságnak kötelessége azt kiadni, vagy ennek hiányában ideiglenes igazolást kell kapnia, ha a kártya azonnal nem áll rendelkezésre. Ha nem ezt teszik, Önnek fellebbezést kell benyújtania. Az Európai Bizottság tájékoztatást nyújt arról, hogy miként érvényesítheti a jogait, és azt tanácsolja, hogy először is forduljon a Solvit-hoz, hogy megismerje, hogyan tehet panaszt."

Forrás: [link]


Tudom ezzel részben megválaszoltam a kérdésem, de kérlek NE töröltessétek, mert az én kérdésem alapból többrétű.

2012. júl. 18. 12:53
 7/7 anonim válasza:
Szerintem igen, mivel ez a kártya arról szól, hogy aki Mo-on biztosított, tehát fizeti a járulékot vagy kiskorú, stb., azoknak a biztosítása kiterjed az Európai Unióra is, tehát azáltal uniós országokban is igénybe lehet venni a sürgősségi ellátásokat. Ha kint fogsz dolgozni, elvileg ott fizetsz járulékot, és azáltal ott leszel biztosított. És ha ez így lesz, akkor "elvileg" abban az országban kikért Eu kártyával vehetnél igénybe Mo-on is ellátást.
2012. júl. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!