Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A barátom 9 nyugtatót és 5...

A barátom 9 nyugtatót és 5 algopyrint szedett be, alkohol mellé. Mi lesz a baja? Ugye nem komoly?

Figyelt kérdés
2012. júl. 20. 00:59
 1/8 sippara ***** válasza:
100%
Azért én bevitetném egy gyomormosásra, ha másért nem, hát azért, hogy kétszer is meggondolja, mielőtt legközelebb ilyen baromságot csinál. A saját hülyesége pedig - szerintem - épp elég komoly gond.
2012. júl. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
a barátod egy fasz,vagy leszarja az életét
2012. júl. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Belehalni biztos nem fog. Most alszik? Mert elég sok nyugatót vett be. Attól nem lesz maradandó baja. Algopyrin tájékoztatója ezt írja túladagolással kapcsolatban:

Túladagolás esetén az eszméletén lévő beteggel rövid idő alatt 3-1 liter langyos sós vizet (1-2 evőkanál só 1 pohár vízben oldva) kell itatni és hánytatni kell. Kisgyermeknek (1-6 év) hasonlóképpen, a sós vizet gyümölcslével helyettesítve, melynek mennyisége a gyermek testtömegének megfelelően csökkentendő.

Túladagolás esetén hányingert, hányást, hasi fájdalmat, veseműködés károsodására utaló tüneteket, ritkábban központi idegrendszeri tüneteket (szédülés, aluszékonyság, kóma, görcsök) és a vérnyomás esését (néha sokká súlyosbodhat), valamint szívritmuszavarokat (szapora szívverés) jelentettek.

Nagyobb adag alkalmazásakor, egy ártalmatlan anyagcseretermék kiválasztása (rubazonsav) okozhatja a vizelet vörös elszíneződését.

2012. júl. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen állapotban lehet a barátod, de én kihívnám a mentőt.
2012. júl. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Miért tesz valaki ilyet? Komoly fájdalmai vannak (drogfüggő)? Öngyilkos hajlamú?
2012. júl. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kíváncsi :) 4napig folyton hányt és feküdt, pont a közös nyaraláson :( de már jólvan hálistennek :)
2012. aug. 2. 23:07
 7/8 Aromo#.# válasza:
Érdekes az ilyen irányú kiváncsiság. Szerintem meg is haladja és inkább már betegesnek mondanám...
2013. máj. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
by the way, utólag kiderült hogy megcsalt ha bárkit is érdekel. :D:DD
2014. aug. 18. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!