Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Visszatérő rossz álom, mi...

Visszatérő rossz álom, mi okozhatja, mitol tortenhet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A problemam az, hogy amikor lefekszem aludni, egy ido utan, miutan elaludtam, almodni kezdek, vagy gondolkodni, de kozben alszom, vagyis ebren vagyok, de megis alszom, es a legrosszabb hogy egy ido utan el kezd sipolni a fulem, majd lezsibbadok, nem birok felkelni az agybol, olyan erzesem van, mintha valami/valaki kozeledne hozzam, de en meg nem birok felkelni ebbol csak ha osszeszoritom az oklom, es ez is nagyon nehez. Ha tovabb alszom akkor pedig csak rosszabb lesz sokkal, mert egyre jobban dobog a szivem erzem, es izgatott leszek egyre jobban. Egyszeruen nem tudom mi lehet ez. Es visszatero dologrol van szo! Valtozo, hogy mikor jelentkezik. Most peldaul egy 15 perce tortent meg! Remelem valaki tud valami okosat mondani!


2012. júl. 22. 00:48
 1/2 anonim válasza:
Ez elég összetettnek látszik.Lehet hogy ha módod van rá beszélned kéne egy pszichológussal.A neten találsz olyan oldalt ahol ingyen felteheted a kérdésedet és részlates választ kapsz.Ennél jobb ötletem nincs.
2012. júl. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Velem elő szokott fordulni többnyire szellemileg fárasztó napok után, hogy rögtön elalvás után jön egy 30 perces félálomban töltött állapot, amiből nagyon nehezen tudok felébredni. Érzem és tudom, hogy mi vesz körül; ez egy fajta kezdete lehet az un. irányított álomnak. Azonban valamiért fel akarok ébredni ebből mindenáron. Ez többször szokott sikerülni, de nemegyszer csak egy újabb álomba csöppenve, amely egy és ugyanaz az előzővel. Önmagam felkeltésére próbálom "izomból" kinyitni a szemem vagy lefordulni az ágyról; sikertelenül. Volt, hogy úgy éreztem, hogy sikerült résnyire nyitnom a szemem. Amikor végre felébredek pulzusom és légzésem szapora. Nekem nem sípol a fülem, nem érzem úgy mintha valaki követne, de úgy éreztem meg kell osztanom ezt, mert hasonló eset lehet az enyém. Szeretném még egyszer hangsúlyozni: csak akkor fordult elő, amikor nagyon fáradt voltam mentálisan. Olyan mintha fizikailag képes lennék felébredni, de szellemileg nem. És óraműpontossággal fél óra telik el az elalvástól a felébredésig. Egy-egy ilyen után gond nélkül tudok tovább aludni.
2012. aug. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!