Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van értelme bármit is tenni,...

Van értelme bármit is tenni, vagy csendben füstölögjek emiatt?!

Figyelt kérdés
Férjem a múlt héten nehezet emelt a munkahelyén, de semmi fájdalmat nem érzett ott és akkor. Másnap reggel viszont görcsölt a hasa, így elment orvoshoz. A sebész jól megnyomkodta, és azt mondta, hogy simaizomrost-szakadás. Kenje Flectorral meg jegelje és pihenjen, ennyit mondott. Mindig fájdogált neki, azonban betudtuk annak, hogy persze, az izomszakadás elég fájdalmas. Kedd este azonban olyan görcs jött rá, hogy moccanni sem bírt, csak görnyedt és nyögött a széken. Bevittük a kórházba, ahol vettek vért és vizeletet, meg bent fogták, és kérdezték, volt-e láza, hidegrázása, hányt-e vagy volt-e hasmenése (vakbélre gyanakodva, de semmi ilyesmi nem volt). Másnap derült ki a vérvétel eredményéből, hogy gyulladása van, és meg is műtötték, közben kiderült, hogy perforálódott a vakbele. Méghozzá elég csúnyán. A főorvos le is tolt, hogy már régen be kellett volna mennie, de hát ha egyszer este görcsölt be? Nagyon-nagyon mérges vagyok! Nem igaz, hogy múlt héten a sebész dokinő még egy vérképet vagy ultrahangot sem kért, és ráhagyta, hogy biztos az emeléstől fáj neki. Legszívesebben feljelenteném, de nem hiszem, hogy bármit is elérnék, pénzünk meg nincs.
2009. júl. 16. 16:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul lehet, hogy még vért is kell kapnia, mert csúnya sötét véres váladék távozik a csövön. Noszogatják, hogy keljen fel, de persze alig bír, mert a válláig hasogat mindene.
2009. júl. 16. 16:29
 2/10 anonim ***** válasza:
Mit akarsz tenni?? Felelősségre vonni a doktornőt, hogy miért nem egy látnok? A férjed bement azzal, hogy nehezet emelt, és fáj a hasa - gondolom, azt mondta a dokinak, hogy nehezet emelt, ugye? (vagyis: nem "csak úgy" fájdult meg) Szerinted mire kellett volna gondolni? Csak a Vészhelyzet-ben kérnek egy letört köröm miatt is MRI-t! Tudod, én egyáltalán nem kedvelem az orvosokat. Viszont, ha valamim fáj, nem hagyom magam elhajtani, és nem ballagok csendben, görcsölve haza.
2009. júl. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szerintem egy alaposabb és egy gondosabb orvos nem rögtön a legeccerűbbre gondol. csak az csinál ilyet akinek semmi kedve foglalkozni a beteggel. mivel orvos, tudnia kéne h mik azok a komolyabb betegségek amikre még utalhatnak a tünetek, és a biztonság kedvéért jobban kivizsgálni.


amúgy mneg kicsit forcsa azis, h a férjednek írtad h perforálódott a vakbele, akkor már előbb kellettvolna h legyen vakbélgyulladása, ami azért nem kellemes dolog, szóval ha úgyvesszük a férjed valszeg voltak korábban is tünetek, csak nemfoglalkoztatok vele. ezvolt a hiba!

2009. júl. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a doktornő hibát követett el, de lehetséges. Mindenesetre egy emberi hangvitelű levélben tudathatod vele, hogy mi történt a férjeddel, hátha tanul a dologból - ha egyátalán van mit tanulni belőle.
2009. júl. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az elsőnek: nem azért, mert nem látnok, hanem mert körültekintőbbnek kellett volna lennie. Én nem vagyok orvos, de furcsálltam, hogy amikor a férjem nehezet emelt, akkor nem fájt neki semmi. Az izomszakadásnál azonnal fájnia kellett volna, nem igaz?
2009. júl. 16. 17:04
 6/10 A kérdező kommentje:
A másodiknak: a fájdalma az ominózus emelés másnapján kezdődött. Hol erősebben, hol gyengébben fájt, de betudtuk annak, hogy fájnia "kell", ha éppen nem fekve pihen. De ezek szerint nem csak az izomszakadás (vagy nem is az) volt a háttérben.
2009. júl. 16. 17:07
 7/10 A kérdező kommentje:
A harmadiknak: nem tudhatom, mi az eljárás ilyen esetben (a sebész részéről), de annyi biztos, hogy amikor ma felhívtam a háziorvosi rendelőt a táppénz miatt, az asszisztensnő csak hüledezett, hogy ez lett az izomszakadásból.
2009. júl. 16. 17:09
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ!
2009. júl. 16. 17:09
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ennél rosszabb példával is tudok szolgálni: Ismerősömék gyerekét egyik kórházból a másikba küldözgették azzal, hogy gyomorfertőzése van, és csak a szülők erősködésének köszönhető, hogy a negyedik napon hajlandóak voltak alaposan kivizsgálni. Addigra neki is perforált a vakbele, rögtön műteni kellett, életveszélyes állapotban volt. Tudnék ezen kívül is példákat mondani az egészségügyi ellátás színvonalára, de szerintem ennyi is elég.
2009. júl. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos így van. Tegnap már vért is kapott, mert túl sok ürült, de ma újra fel kellett nyitni. Nagyon aggódom, hogy valami baj lesz, a kislányom is állandóan kérdezgeti, mikor jöhet haza az apuci (4 éves). :(
2009. júl. 17. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!