Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik, hogy az állatszőr-all...

Létezik, hogy az állatszőr-allergia csak bizonyos fajokra, vagy csak bizonyos fajtákra jön elő?

Figyelt kérdés
Fura dolgot vettem észre. Nekem kimutattak enyhe állatszőr allergiát, de ha szőrös állatok közelében vagyok (én is tartok állatokat, tollast, szőröst és vízit is), van, amelyiknél egyáltalán nem jelentkezik semmi tünet, és van, amelyiknél jelentkeznek dolgok. Fajok és fajták egységesen, nem 1-1 egyed. Érdekelne, hogy más is tapasztalt-e már ilyet, aki hasonló cipőben jár.
2009. júl. 16. 22:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze, hogy létezik. Én például nem vagyok allergiás semmilyen állatszőrre... kivéve a tengerimalacszőre. :O :S A kutya/macskaszőr meg se kottyan. Szóval létezik.
2009. júl. 17. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Most úgy tűnt fel nekem, hogy pl. a szomszédunkban lakik egy tacskó (régebb óta tart a szomszéd kutyát), és ha átjön és egy légtérben vagyunk, nincs semmi gond, van egy holland törpenyulam pár hete, vele sincsenek problémák, régebben volt dzsungáriai törpehörcsögöm, most ismét van egy, vele se volt soha gond, viszont lett egy roborovszki törpehörcsögöm, nála már jelentkeztek az allergia tünetei (viszketéstől nehéz légzésig, nem azonnal, de tegnap estére már biztossá vált), kivittem egy semleges helyre szegénykémet, és szép lassan elmúltak a tünetek.
2009. júl. 17. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!