Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bolhás lennék? Segíítsééég!...

Bolhás lennék? Segíítsééég! Kb 1 hónapja néhanapján feltűnik körülöttem 1-1 fekete apró ugráló bogár, vszínű, hogy bolha.

Figyelt kérdés
Van csípésem is ami olyan, mint a szúnyogcsípés, de nem viszket. Mit tegyek, hogy kiírtsam? Reggel este tusolok, azóta minden nap hajatmosok. Lehet, hogy a szobámban van? Az ágyamban él? Hogyan írtsam ki a gyapjútakaróból? Azt nem lehet mosni?
2009. júl. 18. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt találsz képeket bolhacsípésről. Nézd meg, hogy a tiéd is ilyen-e.

[link]

Van háziállatod, ami behurcolhatta? Mindenképpen járj utána. Elsősorban a szőrös területeken nézd át magad, hogy találsz-e. Lehet jó lenne bőrgyógyásznak megmutatni a csípéseket, ő meg tudja mondni, milyen állattól származnak.

2009. júl. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen sajnos ilyen az én csípésem is.

Van kutyánk is macskánk is, de szigorúan csak az udvaron! És 'összebújni' sem szoktam velük. Mégis vszínű, hogy tőlükvan.

De hogyan szabaduljak meg a 'szállóvendégeimtől'?

2009. júl. 18. 19:31
 3/4 anonim ***** válasza:
nem lehetsz bolhás, max megcsíphetnek.
2009. júl. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy lepkeszúnyog. Ágyat, ágyneműt ruhát vasalni, rendszeresen felmosni, naponta, erős rovarirtót használni pl. Deltametrilt hatóanyagút. Jó lehet a Bayer gyár Bolfo bolhairtója is, az "umgebung" (környezet) spray, az uis. erősen mérgező, de drága. A használat: ajtó, ablak bezárva, jól befújni mindent, sarkokat, falat stb... kb 2 órát hagyni. Mindezt rendszeresen megismételni, úgy van némi remény...
2012. aug. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!