Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ciki mezítláb az utcán...

Miért ciki mezítláb az utcán /más nyilvános helyeken/?

Figyelt kérdés
Volt itt egy kérdés, ami azt kérdezte, ciki-e az utcán mezítláb járni? Szerintem nem az, én szoktam is sokat. Viszont kíváncsi lettem a mások álláspontjára. Aki szerint ciki, a szerint miért az? Miért, mitől érezné magát rosszul, aki soha nem tenne ilyet? (Mert megbámulják? Mert mit gondolhatnak róla mások? Mert fél, hogy valami baja lesz? Egyéb ok?)
2009. júl. 20. 12:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
60%
Ez nem elég ok?? :D mármint amit felsoroltál...ezeken kívűl mi kell még...:)
2009. júl. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%
Nem ciki, de én nem szívesen tenném: üvegszilánkok, fémhulladék mindenfele, és ha futni kell, akkor is jó ha van egy cipő az emberen.
2009. júl. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
93%
egyszer mezítláb jöttem haza. évzárón voltam, magassarkúban. iszonyúan fájt a lábam, úgyhogy mikor leszálltam a buszról levettem a cipőmet és mezítláb sétáltam haza. képzelhetitek...fekete szoknya, fehér blúz, cipő nélkül. :D:D vicces volt és legalább megkíméltem a lábaimat. a legjobb hogy a harisnyám sem szakadt ki :P
2009. júl. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszadó! Nekem nem elég ok egyik sem a felsoroltak közül, ezért én szoktam is mezítláb járni az utcán. Azért kérdezem másoktól, mert kíváncsi vagyok arra, mit gondolnak Ők? Nem akarok senkit rábeszélni, csupán érdekelnek az ellenérvek. (A kérdező.)
2009. júl. 20. 12:21
 5/31 anonim ***** válasza:
93%

Nem az esztétikai oldala rossz ennek, hanem az egészségügyi.


Léptél már kutyaszarba? Szögbe, húgyba, szilánkba, hányásba, aidses tűbe?

És most csak a látható problémák egy töredékét említettük, a különböző gombák, fertőzések, vírusok, kórokozók szintén komoly gondot jelentenek.


Az a sok mocsok ami az utcákon, vagy szabadban van nem tesz jót az embernek. Inkább ne járj mezitláb, papucsban se, ha lehet, azzal is ugyanúgy felmerülnek ezek a problémák.

2009. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
71%

Első vagyok

Ahogy látod, a többi válaszoló is csak a te okaidat mondta el...

De most én ezt nem vitatkozásképp mondom, csak beszélgetünk nyugodtan oké?? :) ne támadjuk egymást...

2009. júl. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ, hogy hol jársz mezítláb. pl a Nagykörúton elég necces, beleléphetsz szó szerint minden szarba, iszonyúan mocskos az aszfalt. az ilyeneket nem azért bámulják, mert ciki, hanem mert egész egyszerűen hülyélnek nézik. de mondjuk nyáron a Balatonon a strandról felfele jövet a nyaralóba én is szoktam mezítláb járni, ha nem túl forró a járda.
2009. júl. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
86%
egy-egy buli után jöttem már haza mezitláb, (vidéken) mivel a magassarkút már nem bírta a lábam, amugy szerintem nem ciki, de gázosabb helyeken eü okból én sem választom ezt a megoldást.
2009. júl. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
92%
Aki felsorolta a kutypiszkot stb. teljesen igaza van. Azt gondolom van olyan hely ahol járhatsz mezítláb,mert senkit nem zavar. Ünnepség után, széttört lábbal meg pláne megértik azt gondolom ha mezítláb jársz. Persze talán nem Budapesten. KIsebb városban élek, majdhogynem falu, engem egyáltalán nem zavar mit mondanak... nyáron ha csak ide-oda átfutok megyek én mezítláb is, de nem boltokba. Azért azt gondolom ott van egy olyan illem, hogy azért mégis magyarok vagyunk és nálunk ez nem szokás, mocskos talppal -nem azért mert nem füredsz, hanem mert összeszedt mindent a betonról- belépni egy rendezett, tiszta áruházba. És természetsen az sem mindegy hogy vagy öltözve + higiéniailag miújság veled. Mert ha lengén, nyáriasan, látszódik hogy épp strandra v. strandról battyogsz azt gondolom teljesen elfogadható a mezítlábazás. Legyen ápolt a lábad , mondják hogy egszséges a mezítlábazás, serkenti a vérkeringést stb. Ennyi dolog leírása után még mindig azt gondolom, hogy jobban tessz
2009. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
90%

* hogy jobban tesszük ha felveszünk egy kényelmes nyári papucsot... talán nem találunk annyi gusztustalanságot lábon vagy szilánkot.

Bocsának véletlenül leentereztem az előzőt...

2009. júl. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!