Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az utóbbi időben mióta kiderül...

Az utóbbi időben mióta kiderült hogy pajzsmirigy alulműködésem van, amire szedem a letrox 50 tablettát, ingadozóan hullik a hajam. Normális ez?

Figyelt kérdés
Én 3 hete szedem a tablettát napi felet, 7,5-ös értéket mértek nálam ami elég magas és nem tudom a gyógyszer miatt e vagy hogy így szokik hozzá a szervezetem, szóval én két naponta szoktam hajat mosni és 6 napja tehát 3 mosással ezelőtt még közel 400 hajszálam kihullott egy mosásnál, majd rá a következő két alkalommal egyre kevesebb és örültem is neki hogy már csak olyan 160 két nap alatt. Most meg ma arra kelek hogy újra csupa haj minden és most fogok hajat mosni, gondolom megint sok haj fog kihullani. Ilyen történt már 2 hete is akkor is egyik napról a másikra szinte elmúlt a hullás majd következőnap mint a hóesés újra előjött. A szexuális vágyam is pont ilyen egyik nap a libidóm baromi mínuszba van, van hogy napokig, aztán rá pár napra meg kívánom a szexet, úgy érzem baromira nincs valami rendbe bennem hormonálisan sem.

2012. aug. 10. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
1 éve szedek 75-ös Letroxot előtte 25-ös L-Thyroxint szedtem, nagyon sok hajam kihullott mióta ennyire meg kellett emelni gyógyszert, de 23-as volt Tsh értékem. Most már érték jó, de hajhullás nem múlt el, kb fele kihullott már és én se tudok mit csinálni. Még bőrgyógyásznál is voltam, drága samponokat, szeszeket ajánlott amik szintén nem segítenek. Orvosok annyival "leráznak", hogy fogadjam el, ez pajzsmirigy-alulműködéstől van, és ennyi :(
2012. aug. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtál, a tiedhez képest az én értékem nem annyira magas, bár a doki azt mondta a koromhoz képest magas. Én is bőrgyógyásznál kezdtem és rögtön fel irt egy hajszeszt hogy ezzel szeszeljen, ezer forintomba került, használtam kétszer mikor is még jobban hullott a hajam és itt kaptam rá választ az összetevői alapján hogy az én fejbőröm nem bírja azt a paprika kivonatot ami benne volt, kb szétmarta a fejem. Persze ezt a bőrgyógyász nem mérlegelte mielőtt fel írta a hajszeszt. Aztán még olyat mondott hogy alopecia, sajnos férfias kopaszodás ez elől. Na mondom de ez lehetettlen mivel családba, rokonságba senki sem kopasz elől. Nem hinném én hogy a tíz generációval ezelőtti őseimtől örököltem volna.
2012. aug. 11. 02:13
 3/10 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2012. aug. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
26 vagyok.
2012. aug. 24. 13:45
 5/10 anonim válasza:
Szia! Nekem is rengeteg kihullott amikor elkezdtem szedni a Letroxot, de egy- két hónap után megállt. Ez volt két éve és most megint hullik 2 hete, de semmi nem használt rá most, sem és két éve sem.
2012. aug. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Most kezdtem el szedni Forcapil kapszulát (180 db -9000 ft) és megrendeltem Forcapil oldatot (3800 ft) lehet kidobott pénz és nem fog használni? már így is alig maradt hajam :-( :S
2012. aug. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából az utóbbi napokban bő egy hétben ismét kevesebb hullik kicsit, de nem nől vissza ahol kihullott. Elől ahol a férfias kopaszodás van ott elég ritkás már, mondhatni hirtelen a betegségem kezdetétől ritkult így meg, de vissza nem nől. Viszont oldalt is kezd ritkulni a hajam. Szóval tanácstalan is vagyok hogy ez a betegségemtől van vagy más betegségem is van amiről nem tudok, esetleg ez már férfias hormonális hajhullás amin nem lehet segíteni? Nem szeretném elveszteni a hajamat. Sajnos az orvosok viszont elküldenek avval hogy hát ez hormonális kopaszodás ez ellen nem lehet mit tenni, hiába mutatom hogy oldalt is ritkul a hajam. Férfias kopaszodásnál ez nem jellemző. Na mindegy, mégegyszer köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2012. aug. 27. 01:22
 8/10 anonim válasza:
Nekem azóta nőnek babahajaim, mióta szedem a Letroxot. Vastagabbak is letteka hajszálak. Ezek szerint szerencsés vagyok. Nem lehet, hogy a hajhullás nem a Letroxtól van nálad?
2015. jún. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Sziasztok!

Elég régi a poszt,de azért írok,hátha válaszol valaki.Én is pajzsmirigy alulműködessel küzdök ,7-es TSH-val indult ,napi 50 mg Euthyrox levitte normal értékre,viszont a hajhullás nem maradt abba,csak fokozódik és a kérdezőhöz hasonlóan úgy megy el a hajam,mint a férfiaknak.Fölül kétoldalt és hátul egy foltban.Nektek sikerült azóta valami hatásos megoldást találni?

2020. ápr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Bár a Letrox szedése után megállt a hajhullásom, besegítek azzal is, hogy időnként egy kis vasat szedek, pezsgőtabletta formájában. Attól tovább erősödik a hajam. Ezek szerint jó lenne, ha csináltatnál egy vérképet.
2023. jan. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!