Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Külső vagy belső aranyér?

Külső vagy belső aranyér?

Figyelt kérdés

Tegnap észrevettem, hogy van egy kis dudor a végbélnyílásomnál. székrekedésem volt. megnéztem, kékes színű, tapintásra érzékeny. de amúgy nem fáj, akkor sem ha ülök, nem is vérzik, nem viszket. csak néha érzem, hogy ott van. bár egy hónapja talán, mikor wc- voltam, szintén székrekedés volt és több napja nem is voltam nagy dolgot végezni. (én hülye)volt vér mikor kitöröltem, nem kis csík, hanem nagyobb mennyiség és élénk piros volt, de azóta semmi. kötődhet a mostani állapothoz?

nos igazából az egyik az, hogy nem igazán tudom eldönteni, hogy ez most külső vagy belső aranyér. elég sokat olvastam róluk, de mivel először van ilyen kissé megvagyok zavarodva. a másik, hogy önmagában ilyenkor a kenőcsös kezelés is elég, van kombináljam ülőfürdővel vagy esetleg kúppal is?

jó lenne ha ellehetne onnan tüntetni, mert zavaró és bár tünetmentes (aminek nagyon örülök), akkor is rossz érzés.

nagyon örülnék a válaszoknak.



2012. szept. 5. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia. Ha érzed, hogy kívül van akkor gondolom külső aranyér. Néha nekem is vérzik, aztán hónapokig semmi. Én olyankor egy kis reparon kenőcscsel bekenem aztán elmúlik. Figyelni kell mit eszel.
2012. szept. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ennek rendes megállapításához orvos kéne, a külső aranyér általában nem annyira vérzik, a belső viszont annál inkább és a székletet is megfestheti. A kezelés attól függ, hogy az aranyér milyen, mivel belsőnél kúppal kell kezelni, külsőnél krémmel, szóval ezért kéne az orvos. Viszont fontos a megfelelő életmód betartása, magyarán törekvés a széklet megfelelő állagának kialakítására.
2012. szept. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!