Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek? A...

Szerintetek mit tegyek? A lányom nemsokára 17 lesz és még mindig szopja néha az ujját. Kifejtés lentebb.

Figyelt kérdés
A lányom pár hónap múlva lesz 17 éves, és még mindig megvan az ősrégi hálózsákjából egy fél darab cipzár, azt szokta az ujjai köré tekerni szorosan mikor ideges, meg mellé szopja az ujját. Szerintem nincs az agyával semmi baj, mert nagyon intelligens, néha még engem is meglep, hogy milyen okos. Kitűnő tanuló, tanul zenét, ügyesen zongorázik és énekel. 5 nyelvet beszél, szépen fest-rajzol, ügyesen varr, sző, van stílusérzéke, ért a számítógéphez, gyönyörű a kert, amit gondoz. Nagyon kedves, aranyos lány, csak kicsit magányosnak látom, mert csak nagyon kevés barátja van, az osztálytársai kiközösítik, pedig ő nem csinál semmit (az osztályfőnökük nagyon rendes, mindenkire odafigyel és ő maga is megmondta, hogy nem az én lányommal van a baj). Szereti a pszichológiát, és néha babysitterkedni is eljár a barátainkhoz, ha épp rászorulnak, és nagyon meg vannak elégedve vele. Fiúja még sosem volt, nem járt senkivel, egy nagy szerelme volt eddig, az pedig folyamatosan megalázta és kinevette. Lehet, hogy azért szopja még mindig az ujját, mert annyi mindent csinál, hogy csak ezzel tud lenyugodni? Vagy azért, mert eddig már sokszor csalódott, és ezzel csak próbál menekülni valami elől? Őszintén nem tudom, hogy mit tegyek. Kérlek, segítsetek.

2012. szept. 8. 15:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és kérlek, olyat ne írjatok, hogy "biztos a f*sz hiányzik neki", mert az nem segítség :)
2012. szept. 8. 15:18
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem elég magányos lehet, jót tenne neki, ha megpróbálna nyitni mások felé, programokra járni. Persze én is ilyen vagyok szóval bagoly mondja verébnek. Nekem nagyon nehéz barátokat szereznem, de azért csak sikerül. Ha sportolna valamit esetleg, akkor azon levezethetné a feszültséget. tizenhét éves, tehát középiskolás. Az egyik legrosszabb időszak volt az életemben, utáltak. Egyetemen már jobb. Talán ezt az időszakot még meg kéne várni, és ha utána sem jön rendbe, akkor pszichológussal kell beszélgetni.
2012. szept. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy pont ez a baj.. hogy normális.. nézd csak meg a mostani generációkat, a legtöbb gyerek ennyi idősen minden hétvégén leissza magát, undorító cuccokban jár és az a menő, ha valaki kettőig nem tud elszámolni.. gondolom a te lányodra ezek közül egyik sem jellemző és szerintem nem is egy "nagydumás".. persze, hogy így nem tud beilleszkedni a sok idióta közé.. de nem is kell, én úgy vagyok vele, hogy inkább ne legyen senkim, minthogy megjátsszam magam, csakhogy lényegtelen emberek elfogadjanak.. írtad, hogy nagyon kevés barátja van.. de legalább van neki.. nem is fontos, hogy sok legyen.. elég egy olyan ember is, de rá lehessen számítani és fogadja el így.. az sem baj, ha még nincs pasija, inkább legyen később olyan, aki tényleg normális, mint sok csalódás ( tapasztalat) majd ha elmegy egyetemre, biztosan talál értelmes embereket, ott azért akad.. amúgy az ujjszopás és a cipzár szerintem nem gáz.. mindenkinek lehetnek furcsa szokásai.. a régi emlékeimet én is mindig megőrzöm és nekem is van egy két hülye kényszer cselekvésem, ami nem feltűnő.. de mégsem vagyok ettől más.. szerintem ne csinálj vele semmit, az elmondásod alapján van elég elfoglaltsága, tehát még csak nem is unatkozik.. majd talál hozzá hasonló embereket magától.. viszont ha már annyira terrorizálják az osztályban, hogy át akar menni másik suliba, akkor engedd meg neki és segíts..mást nem tudsz tenni (19/L)
2012. szept. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nyugtatja magát. Egyfajta "önszeretgetés". Tudom miről beszélek, mert én is 8. 9. osztályig szoptam az ujjam és hasonló problémáim voltak az iskolában. Biztos, hogy van köze a kiközösítéshez, és a megalázáshoz. Van, aki emiatt rászokik a drogokra, van aki evéssel orvosolja a szeretethiányát, a te lányod az ujját szopja. Nem lehet túl sok önbizalma, talán a sport segíthet. Egyet értek az előzővel, remek, hogy ennyi érdeklődési köre van a lányodnak, légy rá nagyon büszke, hogy nem egy olyan kis tinip*csa lett belőle, mint amilyenek manapság vannak. Egyedül a fogai bánhatják, és mivel hamarosan 18 lesz, utána sokkal drágább egy fogszabályzó.
2012. szept. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Gyönyörűek a fogai, sosem volt velük semmi baj, csak néhány lyukas fog :), szépek, rendezettek, a fogszabályzó gondolata még sosem merült fel senkiben. Köszönöm a tanácsadást, megnyugtattatok, hogy ne idegeskedjek miatta. Lehet, hogy keresünk majd közösen egy sportot, amit szívesen űzne, mert a zongorázáshoz szükséges vigyáznia a kezére, úgyhogy a labdajátékok nemigazán jöhetnek szóba. Talán az úszás, vagy valami ilyesmi kéne, esetleg tánc. Majd megbeszéljük :) Köszönök mindent! Ha valakinek még van új ötlete, esetleg egyetért az előzőekkel, nyugodtan írja le, mert érdekel minden gondolat :)
2012. szept. 8. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!