Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelez a magas Gamma...

Mit jelez a magas Gamma GT-szint, és mit tehetek meg azért, hogy újra normalizálódjon, csökkenjen?

Figyelt kérdés
Fiatal koromban sajnos kb. 4 éven át gyógyszerfüggő voltam (különböző szerekkel gyakorlatilag drogos életmódot folytattam 20 éves koromig). Ma, évtizedekkel később, bár teljesen tiszta vagyok, a Gamma GT-szintem elég magas (kb. 180-220 körüli), pedig alkoholt azóta is csak ünnepek alkalmával fogyasztok, ill. ha még nyáron nagyon tukmálnak, egy-egy sört maximum, és semmi mást.

2012. szept. 26. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:

20 éves korod óta ez volt az egyetlen labor viszgálatod? Ha volt több is, akkor hogy változott az érték?


A gyószereken és az alkoholon kívül még leggyakrabban a kezdődő cukorbetegség jele lehet: hamarabb mutatja, mint a reggeli vércukorszint. Nem vagy elhízva a hasadra, úszógumira?

2012. szept. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az alkohol, és a drogozás nem számít a bocsánatos bűnök közé.

"Magasabb szintje az alábbi betegségekkel hozható összefüggésbe:

Epeúti elzáródás miatti májbetegség, májgyulladás, hasnyálmirigy-gyulladás, alkoholizmus, májban pangó vér (pl. szívelégtelenség), esetleg vegyszer okozta ártalom."

/az orvos válaszol/

2012. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tudok 1-2alkeszt akinek 900 az értéke. Ne egyél túl zsírosan. keress gyógynövényboltot, vannak májvédő teák. ott ajánlanak.
2012. okt. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Tudok 1-2alkeszt akinek 900 az értéke."


Ez így igaz. De nem sokáig....

2012. okt. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. És mit tehetek meg azért, hogy újra normalizálódjon, csökkenjen?
2012. okt. 23. 04:36
 6/6 bensdorp ***** válasza:
74%
Ne fogyassz zsíros ételeket, alkoholt, kerüld a gyógyszerhasználatot, amennyire lehet (különösen az orális fogamzásgátlókat és a rifampicint), viszont kérj a gyógyszertárban máriatövis-tartalmú májvédő készítményt!
2012. okt. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!